Nowym właścicielem centrum handlowego M1 Marki jest Redefine Europe, podmiot zależny Redefine Properties Limited działający według formuły REIT, notowany na giełdzie w Johannesburgu (JSE). Wartości transakcji nie ujawniono.

To kolejna transakcja sprzedaży zrealizowana w tym roku przez spółkę Chariot w ramach strategii dezinwestycji.

Na centrum handlowe M1 Marki składają się dwa budynki o łącznej powierzchni 44 tys. mkw. Ofertę tworzą zarówno wielkopowierzchniowe sklepy, jak i punkty usługowe. W gronie głównych najemców są m.in. market budowlany OBI oraz hipermarket Auchan, który przedłużył w ubiegłym roku umowę najmu, podpisując długoterminowy kontrakt.

Centrum zostało wyposażone w ekologiczne rozwiązania, co potwierdzają certyfikaty BREEAM. W 2019 roku obiekt uzyskał certyfikację na poziomie Excellent w kategorii „Asset Performance” oraz Outstanding w kategorii „Building Management”. W październiku tego roku centrum zostało ponownie poddane procesowi certyfikacji, utrzymując poprzednie wyniki.

- Centrum handlowe M1 Marki to atrakcyjna długoterminowa inwestycja. Obiekt ma ugruntowaną pozycję na lokalnym rynku i wciąż przyciąga klientów. Nasza decyzja o sprzedaży jest częścią długofalowej strategii Griffin Real Estate, mającej na celu optymalizację portfela w drodze dezinwestycji – mówi cytowany w komunikacie Piotr Fijołek, senior partner w Griffin Real Estate odpowiedzialny za transakcję.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z zakupu. Ponieważ polski rynek handlowy szybko odbudowuje się po pandemii, szukaliśmy możliwości ugruntowania naszej pozycji w Polsce. Ten obiekt jest świetnym uzupełnieniem naszego portfolio. Centra handlowe typu convenience z atrakcyjną ofertą pozwalającą zrobić codzienne zakupy stanowią rosnący segment rynku handlowego, osiągając dobre wyniki, co rysuje korzystną długofalową perspektywę – tłumaczy Pieter Prinsloo, dyrektor generalny Redefine Europe.