Kompleks Wola Center o powierzchni ponad 34 tys. mkw. został kupiony przez Hines European Value Fund (HEVF 1) w 2020 roku. Na parterze budynku Lux Med zajmie 1190 mkw. powierzchni. Pacjenci będą mieć do dyspozycji 35 miejsc parkingowych w garażu podziemnym. Umowę podpisano na osiem lat. W tej placówce Lux Med. planuje otworzyć m.in. oddział pediatrii.

– Wola Center, dzięki lokalizacji i dobrej ekspozycji, to dobry wybór dla najemców biur i firm usługowych – mówi cytowana w komunikacie Marta Wiewiórowska-Kudła, dyrektor ds. wynajmu w Hines Polska.

– Budynek Wola Center jest dobrze przystosowany do naszych potrzeb, znajduje się też w miejscu łatwo dostępnym dla naszych pacjentów. To w dużej mierze przyczyniło się do wyboru lokalizacji przy ul. Przyokopowej – dodaje Łukasz Niewola, dyrektor komunikacji korporacyjnej w spółce Lux Med.

Wolę Center tworzą cztery budynki biurowe klasy A oferujące łącznie 34,9 tys. mkw. powierzchni biurowo-handlowej. Powierzchnia jednego piętra w biurowcu przeznaczona dla najemców to ok. 4,5 tys. mkw. Wola Center oferuje także lokale handlowe i usługowe, jest też patio o powierzchni 1 tys. mkw. Zmotoryzowani mają do dyspozycji dwupoziomowy parking na 319 samochodów, gdzie zainstalowane zostaną ładowarki do pojazdów elektrycznych i hybrydowych. Wiosną tego roku w lobby głównym otwarto przestrzeń coworkingową. Biurowiec jest w trakcie certyfikacji BREEAM.