DL Tower to budynek biurowy certyfikowany w ekologicznym systemie oceny budynków BREEAM. Powstaje w ramach wielofunkcyjnego kompleksu, który utworzą powierzchnie biurowe, handlowe, hotelowe i usługowe. Będzie też oferta rekreacyjna, gastronomiczna i rozrywkowa.

- Mamy ambicję stworzyć prawdziwie miastotwórczy projekt, który przez swój zróżnicowany charakter będzie miejscem do pracy, życia i spędzania wolnego czasu dla wszystkich mieszkańców Katowic i ich gości – mówi cytowana w komunikacie Aneta Kulik, dyrektor ds. komercjalizacji w firmie DL Invest Group, deweloper DL Tower. - Chcemy stworzyć nieruchomości komercyjne wraz z przestrzenią, która służyć będzie pracownikom, jako miejsca regeneracji. Także na mieszkańców czekać będą sklepy, kluby fitness, restauracje, kawiarnie, przestrzenie przewidziane pod działalność kulturotwórczą i rekreacyjną, a wszystko to w dzielnicy, która swojego czasu pełniła głównie funkcje przemysłowe. Dziś ta część Katowic przechodzi metamorfozę. Obok nieruchomości komercyjnych powstają tam mieszkania i infrastruktura komunikacyjna.

- Nasza nowa siedziba, w jednym z najbardziej spektakularnych budynków w Katowicach, to potwierdzenie naszych ambicji. Tworzymy przestrzeń dla osób przedsiębiorczych, która umożliwia wymianę doświadczeń, edukację i budowanie nowych relacji biznesowych nierzadko prowadzących do wykreowania nowych przedsięwzięć mających potencjał zmiany reguł gry w poszczególnych sektorach – mówi Piotr Grądziuk z Elite Expert Club.

DL Invest Group działa na rynku nieruchomości komercyjnych. Portfolio firmy obejmuje trzy segmenty: centra logistyczne, centra biurowe i parki handlowe.