Cavatina Hall w Bielsku-Białej to budynek, który łączy funkcje biurową z kulturalną.- Oprócz centrum biznesowego oferującego pierwsze w regionie biura klasy A, powstaje tam sala koncertowa zaprojektowana według najwyższych standardów akustycznych, a także studio nagrań – mówią przedstawiciele dewelopera, spółki Cavatina. - Dzięki inwestycji udało się też zrewitalizować jedną z głównych ulic miasta, tworząc deptak.

Pierwszy koncert w sali koncertowej odbędzie się 18 grudnia. Ogłoszony został też już plan kolejnych koncertów.

W budynku Cavatina Hall będą się odbywać także konferencje i inne spotkania.  - Cavatina Hall to szczególny projekt typu mixed-use w naszym portfelu. Bielsko-Biała jest atrakcyjną lokalizacją na mapie mniejszych ośrodków w Polsce, przyciągającą inwestorów i turystów – mówi cytowany w komunikacie Krzysztof Wilczak ze spółki Cavatina Holding. -  Uzyskany właśnie pierwszy certyfikat BREEAM dla obiektu tego typu w Polsce jest najlepszym potwierdzeniem, że udało nam się zrealizować dobrze przemyślaną i kompletną koncepcję tego miejsca.

Obiekt uzyskał maksymalną ocenę w kategorii wykorzystania przestrzeni i ekologii w procesie certyfikacji. Bardzo wysokie noty sala Cavatina Hall uzyskała też za rozwiązania w zakresie energooszczędności, materiałów i transportu. Wszystko to złożyło się na przyznanie międzynarodowego certyfikatu na poziomie Excellent.

Cavatina Hall to wielofunkcyjny, futurystyczny kompleks, który zaoferuje w sumie ponad 15,5 tys. mkw. biur klasy A wraz z częścią kulturalną. Budynek biurowy A otrzymał certyfikat BREEAM także na poziomie Excellent. Jak cały portfel inwestycji Cavatina Holding jest również certyfikowany w systemie WELL Health-Safety.