To pierwszy katowicki odział Cluster Offices, sieci biur serwisowanych z siedzibą w Krakowie. W stolicy Małopolski firma ma trzy biura (adresy: Stare Miasto, plac Inwalidów i Stare Podgórze), które oferują powierzchnie coworkingowe, biura serwisowane, sale konferencyjne i sale spotkań. Wszystkie te powierzchnie znajdują się w historycznych budynkach, a ich projekty nawiązują do charakteru danego obiektu.  - Nowa przestrzeń na Dworcowej 8 będzie przygotowana w podobnym stylu. Zachowano starą cegłę, podkreślając dawne przeznaczenie budynku – mówią przedstawiciele firmy doradczej Colliers, która w transakcji reprezentowała najemcę.  

– Przygotowujemy i oferujemy biura oraz miejsca do kreatywnej i wygodnej pracy w centralnych lokalizacjach. Interesują nas przede wszystkim niebanalne budynki z historią i duszą – mówi cytowana w komunikacie Ewa Kucharska, prezes spółki Cluster.

Dworcowa 8 to najstarszy i największy spośród pięciu budynków tworzących rewitalizowany wielofunkcyjny kompleks Stary Dworzec przy ul. Dworcowej w Katowicach. Nieruchomość, położona w centralnej części obiektu, oferuje ok. 4,6 tys. mkw. powierzchni biurowo-usługowo-handlowej (na punkty handlowe i gastronomiczne przeznaczono lokale na poziomach 0 i -1). Cluster Offices będzie głównym najemcą budynku, zajmując 2,2 tys. mkw.

Projekt rewitalizacji Starego Dworca, realizowany przez firmę Opal Maksimum, jest jednym z etapów przebudowy śródmieścia Katowic. - Obejmuje nie tylko renowację budynków, ale także prace związane z modernizacją ulicy Dworcowej, na której pojawi się nowa nawierzchnia oraz mała architektura, w tym ławki, roślinność i oświetlenie – opisują przedstawiciele Colliersa. – Już wkrótce w tej lokalizacji zaledwie kilka minut spacerem od Dworca PKP, Galerii Katowickiej i od ul. Mariackiej – jednej z ważniejszych ulic w mieście, powstanie ważne centrum społecznościowe, które dzięki połączeniu funkcji biznesowej, społecznej i kulturalnej stanie się istotnym elementem katowickiej tkanki miejskiej.

Zakończenie prac rewitalizacyjnych zaplanowano na IV kwartał tego roku.

Materiały prasowe

- Stary Dworzec to jedna z najbardziej wyczekiwanych inwestycji w Katowicach. Doskonała lokalizacja, wielofunkcyjność oraz wielkomiejska atmosfera, która już wkrótce zapanuje w historycznych murach przy ulicy Dworcowej, już teraz przyciągają firmy, które chcą stworzyć pracownikom unikatowe środowisko pracy. Loftowe wnętrza biur serwisowanych doskonale wpisują się w ten klimat – mówi Barbara Pryszcz, dyrektor regionalna spółki Colliers w Katowicach. - Cieszę się, że firmy zyskają nowe, kreatywne miejsce pracy. Elastyczność powierzchni już dziś jest mocno pożądana, a ze względu na fakt, że wiele firm rozważa wprowadzenie hybrydowego modelu pracy na stałe, będzie stanowić ważny element ich długoterminowej strategii biznesowej – podkreśla.