Posiadłość została wystawiona na sprzedaż za 1,5 mln funtów czyli około 7,2 mln złotych.

Pierwsze wzmianki o Barnston Manor pochodzą czasów Wilhelma Zdobywcy, który podarował go jednemu ze swoich normańskich wojowników sir Walterowi de Claville w drugiej połowie XI wieku. Ślady budynków z tych czasów nie przetrwały.  Obecny dwór powstał w XIII wieku, ale w XVI w - za czasów królowej Elżbiety I - został przebudowany oraz rozbudowany.

Barnston Manor, który znajduje się w hrabstwie Dorset, od ponad 700 lat wciąż jest własnością potomków rodziny Claville, obecny właściciel jest w prostej linii potomkiem pierwszego właściciela - Waltera de Claville. Bez przerwy był też zamieszkany a posiadłość wykorzystywana komercyjnie. Wraz z domem na sprzedaż jest także około 1,5 hektara ziemi na której stoją zabytkowe zabudowania gospodarcze - stajnie, obory oraz chlewy. Wokół domu jest zadbany ogród z dużym trawnikiem, a także sad i ogród warzywny raz padok.

W dwukondygnacyjnym domu zachowały się oryginalne XIII-wieczne kominki, kamienne podłogi oraz okna słupkowe, a także spiralne kamienne schody, wyjątkowe okno wykuszowe z kamiennymi siedziskami, a także belki stropowe z czasów elżbietańskich.

Dom ma powierzchnię około 300 metrów kwadratowych. Na parterze jest duża sala recepcyjna, kuchnia, jadalnia, łazienka i salon. Na piętrze są cztery sypialnie i trzy łazienki.