Reklama

Wakacyjny dom księżniczki na sprzedaż. Zaskakująca cena

Wakacyjny dom młodszej siostry królowej Elżbiety na sprzedaż. Cena jest zaskakująca, ale jest też haczyk.

Aktualizacja: 15.02.2019 16:04 Publikacja: 15.02.2019 14:27

Foto: materiały prasowe

ula

Dom, który znajduje się niedaleko walijskiej wioski Bontnewydd, został wystawiony za cenę 375 tys. funtów czyli nieco ponad 1,8 mln złotych. Jest tylko jeden mały haczyk - ta suma to jedynie "wynajem" domu na 23 lata. Po tym czasie wróci on do właścicieli.

Nowy właściciel będzie musiał też płacić roczny czynsz w wysokości 34450 funtów (około 170 tys. złotych).

Od ponad 200 lat dom należy do rodziny Antony Armstrong-Jonesa, lorda Snowdona, który w 1960 roku poślubił siostrę królowej Elżbiety II - Małgorzatę. Po ślubie stał się on dla nich wakacyjnym domem. Teraz należy do przyrodniego brata lorda Snowdona - Peregrina Armstrong-Jones.

Obecnie w zabytkowym XVII-wiecznym budynku znajduje się elegancki hotel - 5-gwiazdkowy Plas Dinas Country House, który dysponuje 10 pokojami dla gości oraz restauracją. W hotelu jest wciąz wiele pamiątek związanych z księżną Małgorzatą i jej rodziną - meble, zdjęcia, obrazy i bibeloty. Zachowano też oryginalne tapety i elementy dekoracyjne taki jak żyrandole i kinkiety z czasów, gdy mieszkała tu rodzina lorda Snowdona.

Cała posiadłość, która znajduje się niedaleko historycznego zamku Caernarfon - ma powierzchnię około 6 hektarów i oprócz głównego domu znajduje się na jej terenie także mniejszy domek z dwoma sypialniami. Posiadłość jest zalesiona i tylko w bezpośrednim otoczeniu domu jest zadbany ogród.

Reklama
Reklama

W latach 80. zeszłego wieku w budynku mieścił się dom opieki. Jako hotel funkcjonuje od lat 90. dwudziestego wieku.

Nieruchomości
Rynek najmu schodzi z górki. Ale są mieszkania, które znikają w kilka godzin
Nieruchomości
Używane mieszkania wróciły do łask kupujących
Nieruchomości
Bitwa o najlepsze biura. Najsłabsze obiekty wypadną z rynku
Nieruchomości
Rynek nieruchomości dwa lata po powołaniu rządu. Ile dowiozły ministerstwa?
Nieruchomości
Czy będą kolejki u notariuszy
Materiał Promocyjny
Lojalność, która naprawdę się opłaca. Skorzystaj z Circle K extra
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama