W 2023 r. Heimstaden rozbuduje portfel mieszkań na wynajem o trzy kolejne inwestycje w Warszawie i pierwszą w Krakowie. W stolicy będą to 284 lokale przy ul. Bokserskiej, 94 przy ul. Komitetu Obrony Robotników (projekty kupione od Marvipolu) i 170 przy ul. Mińskiej (projekt kupiony od Spravii).

Na krakowski rynek trafi 117 lokali przy ul. Orlińskiego (również Spravia).

W 2022 r. Heimstaden wprowadził na rynek 282 mieszkań w dwóch warszawskich inwestycjach kupionych od giełdowego Marvipolu. To 146 lokali przy ul. Bokserskiej na Mokotowie i 136 przy ul. Grzybowskiej.

– Jesteśmy obecni na polskim rynku od 2020 r., kiedy zapewniliśmy finansowanie pierwszych projektów mieszkaniowych. Cieszymy się, że w tym roku – po wielu miesiącach intensywnych prac – wprowadziliśmy gotowe już mieszkania do oferty i przyjęliśmy do nich najemców. Okres, w którym zadebiutowaliśmy na rynku najmu, jest trudny dla wielu rodzin. Dlatego tak ważne jest dla nas to, że możemy oferować najemcom w Polsce nie tylko wysoki standard zamieszkania w doskonale skomunikowanych lokalizacjach, ale też poczucie bezpieczeństwa i stabilności – skomentował Przemysław Orchowicz, szef Heimstaden Poland.

Heimstaden działa jeszcze w Norwegii, Szwecji, Danii, Islandii, Finlandii, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Holandii i Czechach. Na portfel składa się 155 tys. mieszkań na wynajem o łącznej wartości ponad 30 mld euro.