Ikona Bielska-Białej, czyli kolejny wyjątkowy rok w Cavatina Hall

Znajdująca się w Bielsku-Białej Cavatina Hall stała się kultowym miejscem wśród mieszkańców miasta oraz firm, poszukujących odpowiedniego miejsca dla swoich siedzib.

Publikacja: 15.01.2024 11:00

Cavatina Hall

Cavatina Hall

Foto: materiały prasowe

Materiał partnera

W pełni wynajęty budynek A, skomercjalizowany w 89 proc. budynek B, 100 koncertów i imprez, w których udział wzięło kilkadziesiąt tysięcy uczestników czy tytuł Ikony Górnego Śląska – dla Cavatina Hall miniony rok bez wątpienia okazał się wyjątkowy. Co stanowi źródło niesłabnącej popularności tego miejsca? Czego możemy spodziewać się w nadchodzących miesiącach?

Zrównoważony rozwój u podnóża Beskidów

Bielsko-Biała na drodze swojego ciągłego rozwoju staje się ważnym ośrodkiem biznesowym, szczególnie dla firm operujących w szeroko rozumianym sektorze IT. Znajdujący się w centrum miasta wielofunkcyjny kompleks Cavatina Hall to unikatowy w skali kraju projekt zrealizowany przez polskiego dewelopera Cavatina Holding S.A. Oferuje on pierwsze na lokalnym rynku powierzchnie biurowe klasy A, a sam obiekt stanowi sztandarowy przykład zrównoważonego rozwoju i troski o środowisko naturalne. W kompleksie wyróżniającym się nowoczesną architekturą i futurystyczną bryłą zlokalizowane zostały powierzchnie biurowe o łącznej powierzchni 13 tys. mkw. Ich popularność wśród najemców wynika nie tylko z faktu najwyższego poziomu funkcjonalności czy jedynego w swoim rodzaju designu – Cavatina Hall spełnia równocześnie założenia zrównoważonego rozwoju, pozwalając tym samym firmom realizować cele strategii ESG. Obiekt jest certyfikowany w standardzie BREEAM na poziomie Excellent oraz WELL Health-Safety, potwierdzając tym samym korzystny wpływ inwestycji na środowisko naturalne oraz gwarancję wieloaspektowego komfortu jej użytkowników. Warto zaznaczyć, że w Cavatina Hall znajduje się też pierwsza w Polsce sala koncertowa, która uzyskała certyfikat BREEAM.

materiały prasowe

„Budynek A został oddany do użytku w 2020 r. i niezwykle szybko został skomercjalizowany. W lutym 2023 r. udostępniliśmy dla najemców także budynek B o powierzchni ok. 4,8 tys. mkw., który również cieszy się wielkim zainteresowaniem. Swoje siedziby otworzyły tam m.in. takie firmy, jak Grupa Murapol, Pitney Bowes czy CEVA Logistics Poland. Popularność oferowanych przez nas przestrzeni to efekt dobrze dobranej oferty, komfortowych pod wieloma względami biur, a także zastosowanych rozwiązań prośrodowiskowych oraz tych wspierających efektywne zarządzanie kosztami i ułatwiających osiągnięcie celów w obszarze ESG”, mówi Krzysztof Wilczak, Leasing Director w Cavatina Holding.

Wielkie nazwiska i dziesiątki koncertów

Otworzona w Cavatina Hall nowoczesna sala koncertowa, poza oczywistym zapewnieniem rozrywki, realizuje misję miasto- i kulturotwórczą, jakiej podjęła się Cavatina Holding. Od jej otwarcia w 2021 r. zorganizowano tam setki koncertów cenionych polskich i zagranicznych artystów, w których udział wzięło kilkaset tysięcy osób.

„W 2023 r. w sali koncertowej Cavatina Hall mogliśmy usłyszeć praktycznie każdy rodzaj muzyki – od rocka, przez pop i hip-hop do jazzu i muzyki klasycznej. Gościliśmy takich artystów jak: Dawid Podsiadło, Sanah, Tommy Emmanuel czy Józef Orliński & Il Giardino d’Amore. Łącznie w 2023 r. odbyło się tam 100 koncertów i imprez kulturalnych, w których udział wzięło ok. 57 tys. uczestników. Te liczby potwierdzają ogromną popularność Cavatina Hall wśród lokalnej społeczności. Jest to dla nas powód do dumy i dowód, że dobra współpraca inwestora z mieszkańcami i władzami miejskimi może przynieść obopólne korzyści”, mówi Krzysztof Wilczak.

Niedawno, na skutek inicjatywy społecznej, swoje działanie w Cavatina Hall rozpoczęła wyczekiwana Bielska Orkiestra Cavatina, która będzie działać pod nadzorem Bielskiego Centrum Kultury. Co z planami na 2024 r.?

„W tym roku planujemy rozwinąć program „Cavatina Hall Essentials”, a więc cykl koncertów muzyki klasycznej. W maju rozpocznie się natomiast „Cavatina Guitar Festival”. Będzie to kilkudniowe wydarzenie dla miłośników gitarowych brzmień. 50 artystów z Polski i zagranicy, 30 koncertów i 3 sceny – będzie się działo!”, dodaje Krzysztof Wilczak.

Ikona Górnego Śląska

Jednym z wyróżników Cavatina Hall jest jej futurystyczna architektura. Nieregularna bryła i zastosowane na elewacji przeszklenia nadają budynkowi wizualną lekkość, dynamikę oraz nowoczesny charakter. Zostało to docenione w wielu branżowych konkursach. W plebiscycie Gazety Wyborczej Cavatina Hall została wyróżniona jako jedna z nowych ikon Górnego Śląska, otrzymała także takie nagrody, jak: European Property Awards 2019 w kategorii Best Mixed-Use Development Poland, European Property Awards 2022-2023 w kategorii Mixed-Use Architecture czy Property Design Awards 2023 w kategorii Design – wnętrza obiektów publicznych.

Materiał partnera

Nieruchomości
Rząd przyjął program tanich kredytów. Klienci już rezerwują odpowiednie mieszkania
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Nieruchomości
Wielki recykling budynków nabiera tempa. Troska o środowisko czy o portfel?
Nieruchomości
Opada gorączka, ale nie chęci
Nieruchomości
Klienci czekają w blokach startowych
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Nieruchomości
Kredyty mieszkaniowe: światełko w tunelu