„Międzynarodowe partnerstwo w biotechnologii i IT” to forum wymiany idei pomiędzy naukowcami i firmami technologicznymi. Gospodarz spotkania otwiera drzwi dla wszystkich zainteresowanych projektami naukowo-biznesowymi.

Uczestnikiem konferencji, a zarazem jednym z organizatorów jest Jagiellońskie Centrum Innowacji (JCI). Powstało w 2004 r. z inicjatywy Uniwersytetu Jagiellońskiego. Celem JCI jest utworzenie pierwszego w Europie Środkowej Parku Bioinkubatora LiveScience. To kompleks trzech budynków oferujących powierzchnie laboratoryjne, zaplecze badawcze i organizacyjne.

– Podczas konferencji chcemy udowodnić, że Park LiveScience to nie tylko infrastruktura – powiedział Paweł Błachno, prezes zarządu JCI. – To miejsce, w którym możliwe jest współdziałanie biznesu z naukami przyrodniczymi. Uzupełnieniem naszej oferty jest realizacja inwestycji kapitałowych, a także badania kontraktowe, kliniczne i project management – dodał prezes Błachno. – Jestem przekonany, że efektem tego wydarzenia będzie wymiana myśli, poglądów, doświadczeń wskazujących kierunki zmian naukowo-biznesowych sektora life science w Polsce.

Gośćmi spotkania będą także badacze z Uniwersytetu Jagiellońskiego. – Wybrane wyniki badań zamierzamy zaprezentować podczas konferencji – powiedział dr Dominik Czaplicki z Centrum Innowacji, Transferu Technologii i Rozwoju Uniwersytetu (CITTRU) UJ. – Będą to trzy technologie opracowane przez naukowców dotyczące biotechnologii medycznej, ochrony środowiska i nowych materiałów biomedycznych. Oczekujemy, że konferencja będzie okazją do przedstawienia naszej oferty technologicznej oraz da nam szansę znalezienia inwestorów w przemyśle farmaceutycznym i biotechnologicznym.

Koordynator Polskiej Platformy Biotechnologii prof. Józef Dulak z Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ opowie o tym, czym jest Platforma i jakie są w Polsce możliwości i ograniczenia rozwoju biotechnologii. Prof. Dulak nakreśli także perspektywy współpracy uniwersyteckich badaczy z przemysłem.