Na terenie Parku Narodowego Kaziranga, żyje 70 procent populacji nosorożca indyjskiego. Ten skrajnie zagrożony wyginięciem gatunek liczy obecnie zaledwie 3 300 osobników. W Kaziranga jest 2 200.

Nosorożec indyjski jest tak zwanym gatunkiem parasolowym (umbrella species). Oznacza to, że ratowanie tego gatunku wymaga otoczenia opieką dużego obszaru, na którym występuje, co oznacza, że ratuje się wszystkie żyjące tam gatunki. Takim obszarem jest waśnie Park Narodowy Kaziranga.

Pomagając miejscowym nosorożcom, pomożemy również żyjącym tam tygrysom bengalskim, słoniom indyjskim, lampartom, wielu gatunkom jeleni, lemurom, bawołom czy gibobnom. Wszystkie te zwierzęta są zagrożone z powodu powodzi, która dotknęła 80 procent obszaru Kazirangi..

Szczególne jednak niebezpieczeństwo grozi młodym nosorożcom, które powódź rozdzieliła z matkami. Dorosłe osobniki również ucierpiały - wiele z nich odniosło rany.  

Zwierzętom stara się pomóc Centrum Rehabilitacji i Ochrony Dzikich Zwierząt, które jednak nie ma możliwości udzielenia pomocy tak dużej liczbie zwierząt.

Wrocławskie zoo przyłączyło się do pomocy. Na założone przez ogród konto można wpłacać pieniądze na rzecz poszkodowanych zwierząt. Jak podkreślają organizatorzy akcji, zbieranie pieniędzy na jednym koncie pozwala obniżyć koszty transferu środków, a większy zastrzyk finansowy pozwala ratownikom na lepsze wykorzystanie pieniędzy.

Dla przykładu: 10 dolarów, czyli niecałe 40 zł, zapewni tygodniowe wyżywienie małego nosorożca, który, aby prawidłowo się rozwijać, przez pierwsze dwa lata swojego życia musi co 2 godziny pić 2 litry wzbogaconego tłuszczem mleka.

Dokładne informacje na stronie wrocławskiego zoo.

Numer konta :

98 1020 5226 0000 6902 0529 7371

z dopiskiem Nosorożce

Autopromocja
Ranking Samorządów

Poznaj najlepsze samorządy w Polsce

WEŹ UDZIAŁ