Można ją oglądać w Spy w Belgii w muzeum poświęconym neandertalczykom. W jaskini w Spy, oddalonej o kilkaset metrów od muzeum, w 1886 roku odkopano trzy szkielety neandertalskie – dwa dorosłych mężczyzn i jeden dziecięcy.
Jaskinia znajduje się koło Namur, w dolince strumienia Orneau, małego dopływu Sombry wpadającej do Mozy. Jeden z tych szkieletów (Spy II) jest prawie kompletny. Właśnie on posłużył do rekonstrukcji. Dokonali jej naukowcy z Institut Royal des Sciences Naturelles de Belgique oraz z Iniversite Libre w Brukseli.
Dwa komplety kości
Jest to pierwsza tak realistyczna rekonstrukcja na bazie niemal kompletnego szkieletu neandertalskiego. Pierwszy etap prac polegał na stworzeniu wirtualnego trójwymiarowego kompletnego szkieletu na podstawie kości Spy II. Następnie każda kość została odtworzona w bardzo trwałej i odpornej chemicznie żywicy poliamidowej. Poszczególne kości powstawały z bardzo cienkich warstewek grubości dziesiętnych części milimetra. Zrobiono w ten sposób dwa komplety kości. Pierwszy został złożony w całość – ten sztuczny szkielet trafił do muzeum w Spy, gdzie można go oglądać na wystawie „Przestrzeń człowieka ze Spy". Ze względów konserwatorskich oryginalnych kości nie wolno eksponować.
Drugi komplet posłużył do hiperrealistycznego odtworzenia wyglądu mężczyzny żyjącego przed 36 tys. lat. Nazwano go Spyrou, ponieważ współcześnie w ten sposób określa się gwarowo mieszkańca Spy.