Aktualizacja: 26.05.2015 17:41 Publikacja: 26.05.2015 17:21
Foto: Nature Communications
Wybuchy z 2011 i 2013 roku, które doprowadziły do powstania wysepek publikuje najnowsze wydanie magazynu „Nature Communications".
Dwie nowe wyspy w archipelagu Zubair szybko wzrosły w trakcie pierwszych faz erupcji, zasilane przez dwie szczeliny wypełniane gwałtownie przez magmę. Autorzy badań obserwowali deformację podłoża w pobliżu sąsiednich wysp archipelagu.
Biologom udało się szczegółowo udokumentować strategię polowania orek na rekina wielorybiego. Na zdjęciach i nagraniach została utrwalona taktyka stada wymierzona w „największą rybę na świecie”.
Podczas lotu nad Grenlandią i testów radaru UAVSAR naukowcom udało się uchwycić Camp Century – opuszczone „miasto pod lodem” stworzone przez armię USA w czasie Zimnej Wojny. – Dzięki nowym danym poszczególne struktury w tajemniczym mieście są widoczne w sposób, jakiego nigdy wcześniej nie widziano” – komentuje Chad Greene naukowiec z NASA specjalizujący się w badaniu kriosfery, czyli powłoki lodowej Ziemi.
Naukowcy regularnie badają jak picie kawy wpływa ona na nasze zdrowie. Tym razem przyjrzeli się dokładniej, jak oddziałuje ona na mikrobiom jelitowy człowieka.
Od dekad północny biegun magnetyczny Ziemi stale przesuwa się w kierunku Rosji. Ok. 30 lat temu proces ten przyspieszył. Zmiany były tak znaczące, że w 2019 r. ogłoszono nowy Światowy model magnetyczny (World Magnetic Model - WMM). Ponieważ biegun cały czas się przesuwa, wkrótce ma być wprowadzona kolejna aktualizacja – przypomina Newsweek.com. Przesuwanie się bieguna i zmiana WMM to coś znaczenie więcej niż naukowa ciekawostki. Wpływają one na pracę wszystkich systemów nawigacyjnych. Również tych, które każdy z nas ma w swoim smartfonie.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
Naukowcy odkryli życie na pustyni Atakama, uchodzącej za najbardziej „niegościnne” miejsce na Ziemi. Wykorzystali do tego nowatorską technikę separacji DNA, która może okazać się pomocna podczas badań prowadzonych w innych ekstremalnych środowiskach.
Do prokuratury trafiło zawiadomienie NIK o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przy okazji wyposażenia nowego Centralnego Przystanku Historia IPN, który jest w centrum Warszawy.
Na Morzu Czerwonym zatonął masowiec Tutor, zaatakowany wcześniej przez rebeliantów Huti z Jemenu - informuje brytyjska agencja ds. operacji handlu morskiego (UKMTO). To drugi statek zatopiony przez Huti od czasu, gdy zaczęli oni regularnie ostrzeliwać statki na Morzu Czerwonym i w Zatoce Adeńskiej.
Ukraiński statek z polską załogą, M/V Verbena, został trafiony na wodach Zatoki Adeńskiej przez dwa pociski przeciwokrętowe wystrzelone przez rebeliantów Huti - wynika z komunikatu amerykańskiego Dowództwa Centralnego (CENTCOM).
Lotniczy przewoźnicy ładunków nadal korzystają z zamknięcia Morza Czerwonego i znacznego wydłużenia tras kontenerowców.
Hotele nad Morzem Czerwonym mają sześć miesięcy na uzyskanie „zielonego” certyfikatu potwierdzającego przestrzeganie zasad zrównoważonego rozwoju - ogłosił minister turystyki Egiptu.
Huti wystraszyli armatorów z Morza Czerwonego, ale porty, spedytorzy i ich klienci już opanowali nową sytuację.
Na wodach cieśniny Bab al-Mandab, oddzielającej Afrykę od Półwyspu Arabskiego, zaatakowany został zarejestrowany w Wielkiej Brytanii statek - informuje firma Ambrey, zajmująca się oceną ryzyka transportu morskiego.
Zmaleją ceny kontenerowców, a wraz z nimi ceny transportu. Podrożeją za to tankowce i masowce, ponieważ armatorzy nie inwestują w rozbudowę flot.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas