Kolejny chętny na Time Warner Cable

Po odwołaniu w zeszłym tygodniu fuzji Time Warner Cable z Comcast pojawił się nowy chętny na przejęcie amerykańskiego giganta medialnego: francuska spółka Altice.

Aktualizacja: 20.05.2015 10:46 Publikacja: 20.05.2015 10:39

Kolejny chętny na Time Warner Cable

Foto: Bloomberg

Altice należy do francuskiego miliardera Patricka Drahiego i zaoferowała przejęcie Time Warner. Jednak jak zaznacza Bloomberg, powołując się na anonimowego informatora, to bardzo wstępna faza negocjacji i być może nic z nich nie wyniknie.

Francuska spółka, która jest notowana na giełdzie w Paryżu i Amsterdamie, wyceniana jest na 34 mld dolarów, natomiast Time Warner na 45 mld dol.

Według agencji właściciel Altice, Patrick Drahi chce rozszerzyć swoją działalność także na Stany Zjednoczone. Jest już właścicielem sieci kablowych m.i.n we Francji, Szwajcarii, Belgii, Portugalii, Izraelu i na Dominikanie. Teraz przymierza się do kupna Suddenlink Communications - siódmej pod względem wielkości sieci kablowej w USA z 1,5 mln klientów w takich stanach jak Teksas, Zachodnia Wirginia, Luizina, Arkansas i Arizona.

Zarówna Time Warner, jak i Altice odmawiają komentarza na temat ewentualnych negocjacji.

Akcje Altice na giełdzie w Amsterdamie rosły w środę, po ujawnieniu propozycji, o 7,3 proc. Walory Time Warner we wtorek zyskały na nowojorskiej giełdzie 0,3 proc.

Bloomberg podkreśla, że urodzony w Maroku Drahi, który ma podwójne francuskie i izraelskie obywatelstwo, jest jedną z najbardziej wpływowych osób w biznesie telekomunikacyjnym. W jego portfelu spółek brakowało jak dotąd tylko spółek z USA.

Do fuzji Comcast Corp. z Time Warner Cable Inc. nie doszło z powodu stanowiska amerykańskich władz regulacyjnych, które obawiały się, że połączenie będzie miało negatywne skutki dla zwykłego konsumenta. Decyzja zapadła po spotkaniach przedstawicieli Comcastu z urzędnikami Federalnej Komisji Komunikacji oraz Departamentu Sprawiedliwości. Przedstawiciele administracji dali do zrozumienia, że fuzja zostanie poddana pełnym procedurom antymonopolowym, a o jej zatwierdzeniu przesądzi decyzja sędziego sądu administracyjnego.

IT
Każdy może sprawdzić, czy jego dane wyciekły. Rządowa aplikacja zaliczyła wpadkę
Materiał Promocyjny
Gdy zapadną egipskie ciemności
Media
Rząd zmienia plany: pół miliarda euro mniej na szybki internet
Media
Gremi Media ze wzrostem realnych użytkowników o ponad 1,3 miliona
Media
Subskrypcje rp.pl dla studentów oraz kadry Akademii Leona Koźmińskiego
Media
Anna Zejdler dołącza do „Rzeczpospolitej”. Będzie szefową nowego serwisu kobieta.rp.pl
Media
Facebook narusza prywatność