Na świecie prasa kwitnie, u nas rośnie „Rzeczpospolita”

Aż 2,7 mld ludzi na świecie czyta papierową prasę. Kolejne 800 mln korzysta regularnie z prasy cyfrowej. Nigdy w historii gazety nie miały tak wielkiego odbioru – podają autorzy ostatniego raportu World Press Trends.

Aktualizacja: 05.10.2015 23:09 Publikacja: 05.10.2015 22:00

Światowy rynek gazet

Foto: Rzeczpospolita

Stowarzyszenie WAN-IFRA zrzeszające wydawców prasy i producentów treści nadmienia w nim, że te 2,7 mld czytelników papierowych gazet to prawie połowa wszystkich dorosłych na świecie. – Wydawcy gazet odnotowali w ubiegłym roku 179 mld dol. wpływów, co sprawia, że są sektorem większym niż branża wydawców książek, rynek muzyki czy filmowy – podkreśla WAN-IFRA w raporcie zaprezentowanym w poniedziałek na World Publishing Expo w Hamburgu.

Tylko 99 zł za rok.
Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.

Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu.
Media
Polski film coraz droższy. Znany producent ma na to sposób
Media
„Rzeczpospolita Nauka” – nowy kwartalnik o odkryciach, badaniach i teoriach naukowych
Media
Nowy pomysł Trumpa: obrona Hollywood. Pomóc mają 100-proc. cła na obce filmy
Media
Irlandia nakłada ogromną karę na TikToka. Platforma zaprzecza, by przekazywała rządowi dane
Media
TikTok będzie miał nowe centrum danych w Europie. Wiadomo, w jakim kraju
Materiał Promocyjny
Między elastycznością a bezpieczeństwem