Reklama
Rozwiń

Polska pod piracką banderą. Nielegalny handel kwitnie

Prawie połowa programów komputerowych w naszym kraju to kopie bez licencji. Jesteśmy drugim państwem po Rosji w tej części Europy pod względem strat ponoszonych przez producentów software'u.

Aktualizacja: 25.05.2016 04:36 Publikacja: 24.05.2016 21:00

Foto: 123RF

48 proc. oprogramowania używanego w Polsce to nielegalne kopie – wynika z najnowszego raportu światowej organizacji BSA, reprezentującej branżę oprogramowania komputerowego.

Dane wskazują, że co szósty dolar w Europie Środkowo-Wschodniej zagarnięty został legalnym producentom właśnie przez piratów z Polski. W sumie w 2015 r. na skutek stosowania przez osoby prywatne i firmy nielegalnych kopii stracili oni w naszym kraju prawie 450 mln dol. Tylko w Rosji straty były większe (1,3 mld dol.).

Pozostało jeszcze 89% artykułu

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Reklama
Media
Magda Jethon: Radio Nowy Świat powstało z marzenia, a dziś to stabilna firma
Materiał Promocyjny
25 lat działań na rzecz zrównoważonego rozwoju
Media
Donald Trump: Mamy nabywcę dla TikToka. Na sprzedaż musi zgodzić się Pekin
Media
Szefowa wyszukiwarek Google’a: AI stworzy wiele możliwości, ale trzeba być ostrożnym
Media
Donald Trump odsuwa termin sprzedaży TikToka. „Nie chce, by aplikacja zniknęła”
Media
Disney broni Dartha Vadera przed AI. „Midjourney to bezdenna studnia plagiatu”
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama