Gonet.tv, internetowa platforma z telewizją, rusza ze sprzedażą dostępu do swoich usług. Założona i rozbudowywana przez czeskie rodzeństwo, braci Pavla i Petra Goreckich, firma działa już w Czechach, na Słowacji (jako Lepsi.tv) oraz w Chorwacji.

– Polska jest dużym i perspektywicznym rynkiem. Dotychczas, aby go przetestować, zainwestowaliśmy już milion złotych. Ponieważ planujemy stać się jed-nym z liderów tego rynku, tak jak to ma miejsce na naszym macierzystym, czeskim rynku, planujemy przeznaczyć na ekspansję w Polsce jeszcze kilka milionów złotych – zapowiada Marek Slonina, zarządzający Gonet.tv w Polsce.

Według Sloniny przewagą platformy jest możliwość nagrywania i ponownego odtwarzania programów. Wprawdzie menedżer nie mówi tego otwarcie, ale za główną konkurencję uważana jest w jego firmie Wirtualna Polska i jej WP Pilot.

Obie platformy dają płatny dostęp do linearnych kanałów cyfrowej telewizji naziemnej (w tym Polsatu, TVN i TVP) wzbogacone o kanały tematyczne i radio. Wszystko przez internet, bez konieczności posiadania anteny, za to z możliwością zabrania telewizji z domu. Przewagą WP Pilota są np. TVN24 i Eleven Sports. Platforma Czechów, oprócz kanałów czeskich i słowackich, ma rosyjskie, ukraińskie czy niemieckie stacje informacyjne, które mogą przyciągnąć obcokrajowców.

Marcin Malicki, szef WP Pilota, nie zdradza, ilu abonentów ma ten serwis. Z jego słów wynika natomiast, że działa we wzrostowym segmencie. – Nasza baza abonentów rosła w ciągu ostatniego roku w tempie dwucyfrowym – mówi Malicki. Zapowiada poszerzenie WP Pilota o nowe programy.