Reklama

Prezes Snapchata z najwyższym wynagrodzeniem

Evan Spiegel, twórca Snapchata, zarobił łącznie w minionym roku 638 mln USD i został niekwestionowanym liderem pod względem wysokości wynagrodzeń wśród prezesów amerykańskich spółek.

Aktualizacja: 23.02.2018 15:27 Publikacja: 23.02.2018 15:25

Prezes Snapchata z najwyższym wynagrodzeniem

Foto: Bloomberg

Kiedy w marcu spółka matka Snap weszła na giełdę, prezes Spiegel otrzymał olbrzymią jednorazową nagrodę w akcjach, które na koniec roku były warte 637 mld USD.

To zdecydowanie najwyższa wypłata od wielu lat. Dotychczas liderem tej kwalifikacji był Tim Cook, który w 2011 r. przejął kierownictwa Apple’a po Stevie Jonesie. Otrzymał wtedy akcje warte 376 mln USD, ale do wykorzystania po 10 latach. Spiegel może sprzedawać swoje papiery co trzy miesiące przez trzy lata do listopada 2020 r. Otrzymał on również ponad 1 mln USD w formie ubezpieczenia medycznego i na życie.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Reklama
Media
„Rzeczpospolita” i „The New York Times” razem w nowej ofercie subskrypcyjnej
Media
Prawnik dzieci Zygmunta Solorza o sporze o sukcesję: do ugody wystarczy dobra wola
Media
Magda Jethon: Radio Nowy Świat powstało z marzenia, a dziś to stabilna firma
Media
Donald Trump: Mamy nabywcę dla TikToka. Na sprzedaż musi zgodzić się Pekin
Materiał Promocyjny
Sprzedaż motocykli mocno się rozpędza
Media
Szefowa wyszukiwarek Google’a: AI stworzy wiele możliwości, ale trzeba być ostrożnym
Reklama
Reklama