To może ułatwić komercyjny start operatorowi, który jak do tej pory nie może przebić się na rynku ze swoją koncepcją usługi telewizyjnych na telefony komórkowe (i innego typu urządzenia przenośne).
[wyimek]więcej w naszym serwisie branżowym [link=http://www.rpkom.pl]www.rpkom.pl[/link][/wyimek]
UKE zmieni treść decyzji w taki sposób, że Info-TV-FM nie będzie musiała korzystać tylko i wyłącznie z technologii DVB-H. Z tym standardem emisji sygnału telewizyjnego przed 3-4 laty wiązano duże nadzieje, ale okazało się, że trudem przyjmuje się na rynku. Zainteresowanie użytkowników (wyłączając Włochy) jest jak na razie niewielkie, więc producentom telefonów nie opłaca się produkować modeli odbierających DVB-H. Ponieważ nie ma ich na rynku, to operatorzy komórkowi są niechętni do pośredniczenia w sprzedaży tych usług. Kółko się zamyka, ponieważ na całym świecie nikt poza sieciami telefonicznymi nie bierze się za te usługi. To dlatego, że sieci komórkowe są największymi dystrybutorami i sponsorami telefonów komórkowych.
Przedstawiciele Info-TV-FM nie chcą się wypowiadać w jaki sposób nowa decyzja UKE zmieni ich plany odnośnie wdrażania usług mobilnej telewizji. – Musimy najpierw zobaczyć, co dokładnie jest w treści decyzji – mówi Albert Kuźmicz, prezes zarządu funduszu NFI Magna Polonia, który kontroluje Info-TV-FM.
Operator nie będzie musiał już obligatoryjnie budować sieci do emisji sygnału DVB-H, ale będzie musiał zapewnić – w dowolny inny sposób, za pośrednictwem częstotliwości radiowych, które zdobył w konkursie – emisję 16 programów telewizyjnych. Na rynku mówi się o możliwości wykorzystania technologii Digital Media Broadcasting, które nieźle przyjmuje się w Korei Południowej. Dzięki temu na rynku jest więcej telefonów (produkcji Samsunga i LG), które potrafią technologię wykorzystać. Bez względu na technologię Info-TV-FM, w myśl licencji, ma pełnić rolę tylko hurtownika. Detaliczną sprzedażą usług mobilnej TV i obsługą klienta mają się zajmować jego partnerzy.