W przyszłym tygodniu udziałowcy Agory na WZA będą wybierać nową sześcioosobową radę nadzorczą. Wśród już zgłoszonych kandydatów cztery nazwiska nie są niespodzianką: Dariusz Formela, Wanda Rapaczynski, Andrzej Szlęzak i Tomasz Sielicki zasiadają w radzie obecnie.

Pojawiły się jednak także dwie nowe kandydatury. Pierwszą z nich zgłosiła spółka Agora-Holding (ma najwięcej, bo 34,77 proc. głosów na WZA Agory) i jest to Anna Kryńska-Godlewska, dyrektor inwestycyjna i członkini zarządu funduszu Media Development Investment Fund, który od niedawna jest właścicielem 11,22 proc. kapitału zakładowego Agory (oraz 8.26 proc. głosów na WZA). W MDIF Kryńska-Godlewska pracuje od 1997 roku, zanim trafiła tam, pracowała m.in. dla funduszu X NFI Foksal, Ciechu i w Banku Handlowym.

Kandydaturę Andrzeja Dobosza zgłosiło Powszechne Towarzystwo Emerytalne PZU, które jest drugim, po Agorze-Holding największy udziałowcem Agory (ma 15,93 proc. jej kapitału zakładowego i 11,72 proc. głosów na WZA). Dobosz od 2012 nie ma w życiorysie żadnej wykonywanej funkcji. Do 2012 roku był wykładowcą wizytującym na Wydziale Architektury Wnętrz warszawskiej ASP, wcześniej pracował m.in. w radiowej Trójce, współpracował też z „Tygodnikiem Powszechnym" i "Rzeczpospolitą" (m.in. dodatek Plus Minus). Poza tym jako aktor nieprofesjonalny występował m.in. w „Rejsie" Marka Piwowskiego oraz miał role epizodyczne w kilku innych polskich filmach fabularnych.