- Polski rynek dynamicznie się zmienia. Chcielibyśmy jak najszybciej przeprowadzić transakcję, abyśmy mogli inwestować z korzyścią dla polskich konsumentów. Jednak wiemy z wieloletnich doświadczeń w Europie, że procesy kontroli koncentracji mogą być długie i złożone. Regulatorzy mają za zadanie przeanalizowanie bardzo złożonych spraw i podjęcia ważnych decyzji. Mamy dobrą współpracę z UOKiK i jesteśmy przekonani o pozytywnym wyniku, w efekcie czego potwierdzimy korzyści płynące z tej transakcji – napisał w stanowisku, jakie otrzymała „Rz" Manuel Kohnstamm, dyrektor ds. operacyjnych w Liberty Global.

Wcześniej w tym tygodniu Mike Fries, prezes LG wypowiedział się na temat sytuacji związanej z Multimediami na konferencji TechSummit, zaznaczając, że sytuacja, w jakiej znalazła się firma, jest dla niej „rozczarowująca" i że wydłużający się proces decyzyjny uniemożliwia przeprowadzanie planowanych zmian w przejmowanej spółce.

Należący do LG operator UPC Polska ogłosił plany przejęcia spółki Multimedia Polska za ok. 3 mld zł już prawie rok temu, wciąż czeka jednak na umożliwiającą przeprowadzenie tej transakcji decyzję Urzędu Ochrony Konkurencji i Kosumentów.