Reklama

Polscy poeci na szczycie Parnasu

Szymborska, Hartwig, Różewicz i Miłosz, których wiersze Janusz Drzewucki podawał do druku na łamach „Rzeczpospolitej”, są bohaterami jego książki „Muzyka sfer”.

Publikacja: 01.07.2020 21:00

Janusz Drzewucki, Muzyka sfer. Teksty o poetkach i poetach. PIW, Warszawa 2020

Janusz Drzewucki, Muzyka sfer. Teksty o poetkach i poetach. PIW, Warszawa 2020

Foto: fot. mat.pras.

Janusz Drzewucki, krytyk, poeta, w styczniu otrzymał Nagrodę im. Kazimierza Wyki za wybitne osiągnięcia w krytyce literackiej. Teraz możemy jego eseje przeczytać w zbiorze „Muzyka sfer. Teksty o poetkach i poetach”, odsłaniających tajemnice warsztatu najwybitniejszych. Bo jak pisze we wstępie autor, „Od tego, gdzie czytam poezję, rychło ważniejsze okazało się to, że czytam ją codziennie”. Praktyka czyni mistrza i mało kto jak Drzewucki wyjaśni nam dziś „w jaki sposób jeden poeta odróżnia się od drugiego”.

Pozostało jeszcze 83% artykułu

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Literatura
Jedyna taka trylogia o Polsce XX w.
Literatura
Kalka z języka niemieckiego w komiksie o Kaczorze Donaldzie zirytowała polskich fanów
Literatura
Neapol widziany od kulis: nie tylko Ferrante, Saviano i Maradona
Literatura
Wybitna poetka Urszula Kozioł nie żyje. Napisała: „przemija życie jak noc: w okamgnieniu.”
Materiał Promocyjny
Bieszczady to region, który wciąż zachowuje aurę dzikości i tajemniczości
Literatura
Dług za buty do koszykówki. O latach 90. i transformacji bez nostalgii
Materiał Promocyjny
Jak sfinansować rozwój w branży rolno-spożywczej?
Reklama
Reklama