Reklama
Rozwiń
Reklama

Koronawirus. Co ze stosowaniem szczepionki AstraZeneca w Polsce po oświadczeniu EMA?

- Wczorajsza rekomendacja Europejskiej Agencji Leków daje dalsze pole do tego, aby ta szczepionka była używana. Została tylko zaktualizowana dokumentacja do tej szczepionki, więc ona jest nadal bezpieczna - mówił rzecznik rządu Piotr Müller o stosowaniu szczepionki AstraZeneca.

Aktualizacja: 08.04.2021 09:25 Publikacja: 08.04.2021 08:57

Koronawirus. Co ze stosowaniem szczepionki AstraZeneca w Polsce po oświadczeniu EMA?

Foto: Fotorzepa, Jakub Czermiński

Europejska Agencja Leków wydała komunikat w sprawie szczepionki AstraZeneca. Stwierdzono, że jest możliwy związek między rzadkimi przypadkami zakrzepów krwi a szczepionką Vaxzevria (poprzednia nazwa AstraZeneca). Podkreślono jednocześnie, że w przypadki przyjęcia szczepionki, stosunek korzyści do ryzyka pozostaje pozytywny.

Decyzję EMA komentował w rozmowie z Polskim Radiem rzecznik rządu. - Została tylko zaktualizowana dokumentacja do tej szczepionki, więc ona jest nadal bezpieczna. No i jak rozumiem, dzisiejsze posiedzenie ma mieć charakter omówienia tej korekty, natomiast nie spodziewałbym się żadnych decyzji negatywnych co do używania szczepionki - mówił Piotr Müller o wideokonferencji ministrów zdrowia UE.

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Leki i terapie
Apteki coraz droższe i coraz dalej od pacjenta
Leki i terapie
Więcej możliwości leczenia dla kobiet z chorobami nowotworowymi
Leki i terapie
„Historyczna” lista refundacyjna. 50 nowych terapii dla pacjentów
Leki i terapie
Popularny lek na otyłość a ryzyko incydentów sercowo-naczyniowych
Materiał Promocyjny
Manager w erze AI – strategia, narzędzia, kompetencje AI
Leki i terapie
Seniorzy nadużywają leków za darmo. Poznaliśmy dane
Opinie Ekonomiczne
USA kontra Chiny: półprzewodniki jako pole bitwy?
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama