Pytanie „Jesteś na klasie?” weszło do towarzyskich rozmów. „Pierwsze, co robię w biurze, to loguję się:) spędzam tu dziennie nawet parę godzin:)”, przyznaje się na forum Maciek Łomnicki z Oławy, który na klasie ma już 542 znajomych.
„Wsiąkłam. Loguję się kilka razy dziennie. No, jest to niewątpliwie nowe ogólnonarodowe szaleństwo. Odnalazłam kilka osób z mojej podstawówki. Nigdy nie wiedziałabym, co u nich słychać, a teraz znowu złapaliśmy kontakt” wyznaje na forum 38-letnia nauczycielka angielskiego z gimnazjum w Niemodlinie Kinga Starczynowska, kiedyś uczennica klasy „c” z rozszerzonym angielskim w III L0 w Kaliszu.
Waldemar Perkiewicz (pseudonim szkolny Pyra), lat 49, dziękuje za to, że spotkał ludzi ze swojej klasy po 39 latach. Na forach szkół spotykają się nie tylko dawni, ale i dzisiejsi uczniowie. Nauczyciele praktykujący i ci, którzy już nie pracują w zawodzie.
Forum nasza-klasa. pl robi też za internetową tablicę ogłoszeń. Jedni szukają drugich albo opisują swoje spotkania po latach w realu. Z portalu korzystają dawni uczniowie, a zarazem dzisiejsi rodzice i dziadkowie. Stąd czasem do administratorów przyjdzie e-mail od niepełnoletniego użytkownika portalu z prośbą o usunięcie nieostrożnego wpisu na forum klasowym lub zdjęcia z imprezy zamieszczonego w galerii. Zdarza się tak, gdy młody użytkownik się zorientuje, że rodzice też zaglądają na portal. (Zdjęcia z imprez, obok tych z wakacji oraz zdjęć małych dzieci i fotografii ślubnych są najczęściej zamieszczane przez użytkowników portalu). Z kolei na wniosek 95-letniego eksucznia administratorzy zwiększyli limit wieku i dopuścili rocznik 1910.
Społecznościowy portal nasza-klasa. pl założył Maciek Popowicz, student informatyki z Wrocławia. Pomysłów na internetowe projekty ma więcej, ale ten uznał za dobry na początek.