Niezwykle istotnym elementem dzisiejszej rzeczywistości stała się trójwymiarowość. Pojawianie się trójwymiarowych obrazów na ubraniach, pocztówkach, ozdobach, w grach czy filmach nie stanowi już takiej sensacji jak kilka lat temu. Jednak nieograniczone możliwości przedstawiania świata w trzech wymiarach sprawiają, że za każdym razem nabiera on niepowtarzalnego, nowatorskiego charakteru. Kolejne oryginalne produkcje kinowe pokazują, jak wielki potencjał drzemie w tych nowatorskich formach. W lutym na międzynarodowym festiwalu filmowym Berlinale zaprezentowano kilka takich nowoczesnych obrazów, wśród których był również polski projekt pt. „Świteź". Technologia 3D nieustannie się rozwija, znajdując coraz ciekawsze zastosowanie w bardzo wielu dziedzinach.
– Wielowymiarowość świata prezentowana coraz częściej na ekranach kinowych pozwala w niebanalny sposób wydobyć jego różnorodność – zauważa Mariusz Gradkowski, ekspert w dziedzinie trójwymiarowych aranżacji. – Oglądane przedmioty i sytuacje nabierają życia, stając się realną częścią otoczenia widzów – dodaje. Niezwykły efekt wywołany przez trójwymiarowe obrazy można też z sukcesem uzyskiwać poza salami projekcyjnymi.
Trzy wymiary stanowią ciekawą alternatywę dla tradycyjnych płaskich powierzchni stosowanych przy aranżacji mieszkań. Coraz chętniej wzbogacamy monotonne białe ściany o ciekawe formy i kształty nadające wnętrzom indywidualny charakter.
– Trójwymiarowe dekoracje w pomieszczeniu to doskonały sposób na oryginalny i jednocześnie gustowny wystrój – mówi Mariusz Gradkowski. – Ogromna ilość wzorów paneli ściennych 3D pozwala urządzić każdą przestrzeń w niepowtarzalny sposób – podkreśla ekspert.
Dzięki temu ściany przestają być wyłącznie powierzchnią oddzielającą poszczególne pokoje, stając się ich ozdobą. Nie trzeba więc umieszczać na nich dodatkowych elementów dekoracyjnych, które niejednokrotnie nie pasują do całości aranżacji.