Warszawa zapisze się również w tej historii: Josh Davis (DJ Shadow) zajmie scenę w Palladium i wskrzesi ducha Unkle i Massive Attack. Nie przeszkodzi mu w tym nawet nieprzychylny termin – poniedziałkowa noc.

Z Kulturą na TY - Poleć swoje wydarzenie kulturalne

– Przy tej klasie artysty termin nie ma znaczenia. Bilety sprzedają się świetnie. Publika na pewno dopisze – mówi Dawid Należyty z agencji Illegalbreaks.

Wierzę w te zapewnienia. Palladium, w którym może się pomieścić 1,5 tys. osób, będzie pełne. Bo to przecież ten Shadow, człowiek z pierwszej ligi trip-hopu. Wszedł do niej po wydaniu legendarnego albumu „Entroducing". W całości nagranego z sampli jazzowych, funkowych, wywiadów telewizyjnych, elektronicznych dżingli. Z tego powodu płyta ta znalazła się w Księdze rekordów Guinnessa jako pierwsza nagrana z sampli.

Po pracy z zespołem Unkle Shadow nagrywał z Zackiem De La Rocha z Rage Against The Machine, raperem Mosem Defem. Remiksował

Beastie Boys czy Depeche Mode. Dziś tworzy płyty dla Island Records, gdzie nagrywali w zasadzie wszyscy wielcy – od U2 przez Boba Marleya po Erykah Badu.

DJ Shadow, Palladium, Warszawa, ul. Złota 7/9, bilety: 79 – 99 zł, poniedziałek (16.05), godz. 19