Był reżyserem, z wykształcenia historykiem sztuki - studiował na Uniwersytecie Jagiellońskim i Sorbonie.

W stanie wojennym aresztowany i internowany. W latach 1983- 2004 przebywał we Francji. Tam rozpoczął swoją przygodę z filmem dokumentalnym. Najpierw z VIDEO KONTAKT, potem razem z przyjaciółmi - Piotrem Wejchertem, Bogusławem Sonikiem, Maciejem Grzywaczewskim, Zbyszkiem Januszewskim, Januszem Feliksem - założył Stowarzyszenie MODUS VIDEO.

Wtedy powstały pierwsze filmy w jego reżyserii, w tym o księdzu Eugeniuszu Platerze. Bilans tak rozpoczętej przygody jest imponujący: zrealizował przeszło 30 filmów dla kanałów telewizyjnych ARTE, ANTENNE 2,  FRANCE 3, TF1, Canal+, La 5 oraz  Wytworni Filmów GAUMONT.

Został wyróżniony przez Senat Republiki Francuskiej (BOUQUET DE LAURIERS 2000), był podwójnym finalistą “EMMY AWARDS" (Nowy Jork 1999). Jednocześnie organizatorem Festiwalu “Kino Uwolnione” dla Cinémathèque Francaise i Fundacji Danielle Mitterrand.(1990).

Już w wolnej Polsce, w latach 2005-2006 kierował redakcją Filmów Dokumentalnych TVP1. W 2007 roku, po odejściu z TVP związał się na krótko z Wytwórnią Filmową ALWERNIA, następnie działał jako niezależny twórca. Reżyserował, między innymi, fabularyzowany dokument o Arkadiuszu Rybickim “Aram”.

Dzięki jego wielkiej wiedzy i znajomości europejskich archiwów powstały dwa pełnometrażowe filmy dokumentalne “Niepodległość, wojna światów” - o odzyskaniu niepodległości w 1918 roku i wojnie z bolszewikami.

Ostatnim filmem, nad którym pracował i zdążył go ukończyć, był film “Zawsze świeży pieniądz” dla WFDiF.

Od roku 2006 ekspert PISF, od 2022 r. - również Euroimage.

Jak wspomina przyjaciel Maciej Grzywaczewski - był człowiekiem skromnym, pełnym humoru, o wielkiej wiedzy i wrażliwości.