Reklama

Nowozelandzka partia zapłaci Eminemowi

Nowozelandzka partia polityczna została zobowiązana do wypłaty 600 tys. tamtejszych dolarów (412 tys. dolarów amerykańskich) raperowi Eminemowi z tytułu naruszenia jego praw autorskich.

Aktualizacja: 25.10.2017 07:38 Publikacja: 25.10.2017 07:27

Nowozelandzka partia zapłaci Eminemowi

Foto: DoD News Features [CC BY 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/2.0)], via Wikimedia Commons

Partia Narodowa w czasie kampanii wyborczej korzystała z utworu o podobnej melodii i rytmie do przeboju Eminema "Lose Yourself". Według sądu piosenka zatytułowana "Eminem-esque" wykazywała tylko minimalne różnice w porównaniu z oryginałem.

Do naruszenia praw Eminema doszło w czasie kampanii w 2014 roku. Prawnicy partii twierdzili, że wykorzystali nie utwór autorstwa Amerykanina, tylko inną melodię, którą kupili z banku muzyki. Jednak w środę sąd orzekł, że utwór jest "wystarczająco podobny" do oryginalnej wersji i orzekł o złamaniu praw autorskich, mimo że faktycznie został ściągnięty od producenckiej spółki muzycznej Beatbox.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Reklama
Kultura
Artyści w misji kosmicznej śladem Sławosza Uznańskiego-Wiśniewskiego
Kultura
Jan Ołdakowski: Polacy byli w powstaniu razem
Kultura
Jesienne Targi Książki w Warszawie odwołane. Organizator podał powód
Kultura
Bill Viola w Toruniu: wystawa, która porusza duszę
Kultura
Lech Majewski: Mamy fantastyczny czas dla plakatu. Nie boimy się AI
Reklama
Reklama