Dla zwiedzających przygotowane zostały cztery ścieżki zwiedzania: Budynki i Architektura, Maszyny i Urządzenia, Ludzie oraz Wyroby. Można na nich obejrzeć 10 zabytkowych obiektów budowlanych, 50 maszyn i urządzeń datowanych od końca wieku XIX do lat 60. XX wieku, a także galerię posrebrzanych wyrobów, które tu kiedyś produkowano.

- Muzeum Fabryki Norblina to ogromne przedsięwzięcie, które udało nam się zrealizować w ramach prowadzonej przez Grupę Capital Park rewitalizacji pofabrycznych terenów. Jest to Muzeum niezwykłe, nie tylko ze względu na znajdujące się tu eksponaty, ale też otwartą formę, wkomponowaną w przestrzeń Fabryki Norblina. Na każdym kroku na zwiedzających czekają zatem kolejne eksponaty, jak zabytkowa prasa hydrauliczna 1000 T, czy kolekcje platerów w gablotach wykonanych m.in. z historycznych wózków - mówi Artur Setniewski, dyrektor Muzeum Fabryki Norblina.

W ten weekend odbędzie się 5 spacerów, podczas których przewodnicy, wcielający się  w historyczne postacie Albertyny Wernerowej z domu Norblin oraz Ludwika Norblina, opowiedzą o dziejach Fabryki Norblina (o godz. 11, 12:30, 14, 15:30 i 17). Wymagana jest internetowa rejestracja, bo liczba zwiedzających jest ograniczona.

O produktach Fabryki Norblina, pielęgnacji platerów oraz ich aktualnych wycenach w niedzielę 5 grudnia  (o godz. 11-12 w KinoGram) opowie historyk sztuki Adam Leja, współprojektant ścieżki zwiedzania „Wyroby” i kolekcjoner norblinianów ( obowiązują także wcześniejsze zgłoszenia).

Otwarciu Muzeum towarzyszy też spektakl pt. „Oddech. Ruch. Rytm.”, na który zaprasza Fundacja Fabryki Norblina oraz Kolektyw Inicjatyw Nowo Cyrkowych (sobota i niedziela o godzinie 18). Historię powstania fabryki artyści opowiedzą w rytmie żonglerki i akrobatyki.. Spektakl odbędzie się w budynku Plater, na poziomie -1 - przy wielkoformatowym muralu Poli Dwurnik.