To efekt zabiegów ojców augustianów, którzy na pocz. XX wieku, po prawie 60 latach przerwy, znów stali się jego gospodarzami.
Początki parku na terenie wsi Prokocim sięgają XVIII w. Powstało wówczas założenie w typie ogrodu włoskiego, rozbudowane w latach 70. przez Eliasza i Józefa Wodzickich i przekształcone w park angielski.
Aleja prowadząca do ogrodu została obsadzona lipami, wzniesiono też pałac, który po przeróbkach w latach 90. uzyskał eklektyczny charakter. W 1895 r. majątek zakupił Erazm Jerzmanowski – przemysłowiec i działacz społeczny. To jemu park zawdzięcza czasy świetności: wytyczono nowe alejki, utworzono stawy rybne, całość ozdobiona została małą architekturą ogrodową.
W 1910 r. wdowa po Erazmie Jerzmanowskim sprzedała cały kompleks augustianom. W czasie II wojny światowej w pałacu rezydował komendant niemieckiego Baudienstu Heinrich Hinkel. W 1950 r. park przeszedł na własność Skarbu Państwa, na miejscu największego stawu wybudowano stadion piłkarski, a alejki zalane zostały asfaltem. Dopiero na początku lat 90. sytuacja zaczęła się poprawiać. Dzięki staraniom Towarzystwa Przyjaciół Prokocimia uzyskał imię Anny i Erazma Jerzmanowskich. W 2003 r. do Prokocimia wrócili augustianie. Od tamtego czasu trwają prace rewaloryzacyjne w pałacu i parku.
10.00 – 18.00 Obiekt dostępny dla zwiedzających