Specjalną akcję adopcyjną organizuje Radio Kraków, które od godz. 10 zaprasza chętnych do przygarnięcia "psiaka-powodziaka".

O schronisku w Borku pod Bochnią cała Polska usłyszała trzy tygodnie temu. Po obfitych ulewach znalazło się pod wodą.

Rozpaczliwy apel przedstawicieli schroniska sprawił, że w ciągu kilku godzin 68 psów znalazło swoje domy tymczasowe.

Część z nich została przez nowych właścicieli adoptowana na stałe, ale część, gdy woda opadła wróciła do schroniska. Z pomocą placówce ruszyli miłośnicy zwierząt z całej Polski. Rozpoczęli zbiórki pieniędzy oraz darów dla bezdomnych zwierząt.

"Sprzątamy, organizujemy się, mamy już przygotowane miejsce dla piesków, które wrócą do nas w najbliższych dniach z Domów Tymczasowych. Z każdej strony otrzymujemy od Was ogromną pomoc, zarówno finansową jak i rzeczową. Zebraliście dla nas bardzo dużą sumę pieniędzy. Chcemy rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące tego, na co zebrane środki przeznaczymy. Jesteśmy Fundacją i dlatego wszystkie pieniądze zostaną przeznaczone na cele statutowe tj. pomoc zwierzętom" – informowało schronisko pod koniec maja.

W swoim poście na portalu społecznościowym zapewniło, że dzięki społecznej zbiórce będzie mogło unowocześnić i ulepszyć schronisko i stworzyć zwierzakom jak najlepsze warunki. W schronisku zaplanowano nowe wylewki w kojcach, budy, podesty. Naprawa samych podłóg to ok. 60 tys. zł.

- Musimy zapewnić psom dobre warunki. Część psów wróciła już po powodzi z domów tymczasowych, ale pojawiły się też nowe, jak to w okresie letnim  – mówiła Agnieszka Szpar z Fundacji Straż Obrony Praw Zwierząt, w Radiu Kraków.

RadioKraków wspólnie ze schroniskiem organizuje dziś specjalną akcję adopcyjną psów. - Psiaki powodziaki czekają na dobre, kochające domy - apeluje rozgłośnia.

Początek o godz. 10 na dziedzińcu rozgłośni w Krakowie. Nowych domów będą szukać zarówno młode jak i starsze psy, rasowe i zwykłe kundelki.

Autopromocja
Historia Uważam Rze

Odkrywaj karty historii i pogłębiaj swoją wiedzę od starożytności po nowoczesność

ZAMÓW