Reklama

Wystawa najlepszych zdjęć polskich fotoreporterów od piątku w Olsztynie

W piątek 10 czerwca o godz. 18.00 w Olsztyńskim Planetarium i Obserwatorium Astronomicznym odbędzie się wernisaż wystawy najlepszych zdjęć laureatów 12. edycji konkursu fotografii prasowej BZ WBK Press Foto.

Foto: JOANNA MRÓWKA, FORUM POLSKA AGENCJA FOTOGRAFÓW

Wśród nagrodzonych w tym roku zdjęć nie zabrakło najważniejszych wydarzeń z Polski i świata 2015 roku, takich jak wybory prezydenckie, konflikt na Ukrainie czy kryzys migracyjny. Te i pozostałe prace wybrane przez tegoroczne Jury to unikatowy zestaw 156 fotografii dokumentalnych autorstwa najlepszych polskich fotoreporterów.

- Z roku na rok fotoreporterzy zaskakują nas tematyką i pomysłem, a jury niejednokrotnie swoimi wyborami. Tegoroczna wystawa przekazuje pokaźną dawkę emocji towarzyszących ważnym wydarzeniom historycznym, jak wybory, ale również codzienności, czego przykładem jest tegoroczne Zdjęcie Roku, które pokazuje siłę więzi rodzinnych – powiedziała Agata Onichimowska, dyrektor 2 Oddziału Banku Zachodniego WBK w Olsztynie.

Wszystkie nagrodzone w tym roku zdjęcia, wybrane z ponad 6 tys. fotografii nadesłanych przez 348 fotoreporterów, są prezentowane w sześciu kategoriach: Wydarzenia, Życie Codzienne, Sport, Człowiek, Kultura i Sztuka oraz Przyroda. Pełna lista laureatów 12. edycji konkursu znajduje się poniżej.

Wystawie w Olsztynie towarzyszą również inne atrakcje. 10 i 11 czerwca odbędą się bezpłatne warsztaty fotograficzne dla młodzieży i dorosłych, które poprowadzi znana polska fotografka Karolina Jonderko. Można jeszcze zgłaszać swój udział do organizatorów (biuro@bzwbkpressfoto.pl).

Przez cały czas trwania wystawy organizatorzy zapraszają dzieci i młodzież szkolną do udziału  
w konkursie „Moje ZDJĘCIE ROKU”. Szczegółowe informacje dostępne są w miejscu ekspozycji wystawy.

Reklama
Reklama

Organizatorem i mecenasem konkursu jest Bank Zachodni WBK, patronem medialnym dziennik Rzeczpospolita, a partnerem technologicznym Fujifilm.

Materiał Promocyjny
Nowy luksus zaczyna się od rozmowy. Byliśmy w showroomie EXLANTIX w Warszawie
Materiał Promocyjny
Rekordy sprzedaży i większy magazyn w Duchnicach
Kultura
Sześcioro Polaków zaśpiewa w szukającej oszczędności Metropolitan
Kultura
Największy mecenas kultury i sportu
Materiał Promocyjny
Arabia Saudyjska. W krainie gościnności
Kultura
Słowacki Trenczyn Europejską Stolicą Kultury 2026
Materiał Promocyjny
Dove Self-Esteem: Wsparcie dla nastolatków
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama