W tym roku o nagrodę rywalizowali Jerzy Chromik z TVP Sport, Tomasz Ćwiąkała z Canal+ Sport i Michał Kołodziejczyk z Wirtualnej Polski.

Nagroda przyznawana jest dziennikarzowi sportowemu mającemu doskonały warsztat dziennikarski, prezentującemu elegancję w posługiwaniu się językiem polskim oraz wysoką kulturę zawodową i osobistą. 

Przeczytaj wywiady Michała Kołodziejczyka w "Plusie Minusie"

W poprzednich edycjach laureatami nagrody byli Mirosław Żukowski, Stefan Szczepłek, Paweł Wilkowicz i Włodzimierz Szaranowicz.

Michał Kołodziejczyk nagrodę otrzymał za doskonały warsztat dziennikarza, dyscyplinę myśli i kulturę słowa prezentowaną w mediach tradycyjnych i społecznościowych. Jego wywiady publikowane na WP.pl i w „Plusie Minusie”, weekendowym dodatku do „Rzeczpospolitej”, należą do najciekawszych rozmów z bohaterami aren sportowych. Są efektem wiedzy znacznie wykraczającej poza świat sportu. Mimo presji ze strony biznesu zachowuje niezależność, obiektywizm i szacunek do sportowców. Dziennikarzem jest od 20 lat, debiutował na łamach „Piłki Nożnej”, pracował w „Przeglądzie Sportowym” i „Rzeczpospolitej”, przez ostatnie cztery lata jako redaktor naczelny zmieniał oblicze portalu WP Sportowe Fakty.