W czwartek "Wiadomości" rozpoczęły się cztery minuty wcześniej niż zwykle. Program zaczął się od relacji z lekkoatletycznych halowych mistrzostw Europy w Toruniu, później widzom zaprezentowano zapowiedź najważniejszych tematów.

Przed programem przez trzy sekundy na antenie wyświetlono zasądzone przeprosiny pod adresem Bertolda Kittla. Sprawa ma związek z materiałem, który ukazał się w "Wiadomościach" 2 października 2018 r.

"Wykonując wyrok Sądu Okręgowego w Warszawie, Telewizja Polska S.A. przeprasza dziennikarza TVN Bertolda Kittla za bezprawne naruszenie jego dóbr osobistych poprzez rozpowszechnienie w dniu 2 października 2018 r. w programie 'Wiadomości', wyemitowanym o godz. 19:30 w telewizji TVP1, nieprawdziwej informacji,  że w przygotowanym i przekazanym do emisji reportażu pt. 'Układ radomski', wyemitowanym w telewizji TVN w programie Superwizjer w dniu 2 października 2018 r., Bertold Kittel nie podał informacji, iż od kilkunastu lat zna Prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego, która to nieprawdziwa informacja godzi w dobre imię i podważa wiarygodność zawodową Bertolda Kittla, a także naraża go na utratę zaufania niezbędnego dla wykonywania zawodu dziennikarza. Telewizja Polska S.A. składa wyrazy ubolewania z powodu bezprawnego naruszenia dóbr osobistych redaktora Kittla" - głosił komunikat, wyświetlony przed czołówką "Wiadomości".

"Wiadomości" dostępne są też w serwisie VOD Telewizji Polskiej. Znajdujący się na tej platformie zapis programu z 4 marca nie zawiera planszy z przeprosinami.

Na początku 2019 r. Bertold Kittel powiedział portalowi Wirtualnemedia.pl, że przed realizacją reportażu o "układzie radomskim" nie widział się z Witkowskim oraz że nikt z "Wiadomości" nie kontaktował się z nim, by potwierdzić informacje o jego rzekomej znajomości z prezydentem Radomia.