Straszny finał wypoczynku nad zalewem w podkrakowskim Kryspinowie. Jeden z trzech pływających na rowerze wodnym mężczyzn zszedł na ląd, rozbił szklaną butelkę i pociął innemu plażowiczowi twarz.

– Poszkodowany wcześniej zwrócił im uwagę. Mężczyźni podpłynęli do brzegu. Jeden z nich zrobił z butelki tzw. „tulipana" i poranił interweniującemu twarz – powiedział sierż. Paweł Kobiałka z zespołu prasowego małopolskiej policji.

Mocno krwawiący mężczyzna trafił do szpitala, na szczęście - jak informuje policja - w stanie niezagrażającym życiu. Na plaży było wiele osób. Policja liczy, że ktoś zarejestrował zdarzenia, co może być pomocne w ujęciu sprawców.

Policja czeka na zgłoszenia osób, które były świadkami zdarzenia i mogą pomóc w ujęciu bandytów. Mogą one dzwonić do Komendy Powiatowej Policji w Krakowie tel. 47 83 57 600 lub pod 112.

Zalew " Na Piaskach", popularnie nazywany „Zalewem Kryspinów" jest jeziorem które znajduje się na terenie wsi Budzyń. Zalew położony jest w województwie małopolskim, w powiecie krakowskim, w gminie Liszki, tuż przy zachodniej granicy Krakowa.