Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.
Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Treści, którym możesz zaufać.
Aktualizacja: 12.01.2016 06:37 Publikacja: 11.01.2016 20:02
To było zaproszenie na rozmowę, a nie wezwanie do MSZ – przekonuje szef dyplomacji Witold Waszczykowski (po lewej). Po prawej ambasador Niemiec w Warszawie Rolf Nikel
Foto: PAP
Rolf Nikel otrzymał od polskiego ministra esemesa z prośbą o możliwość szybkiego spotkania w sobotę wieczorem, gdy wypoczywał w Sopocie. Przerwał urlop i w poniedziałek rano był już w budynku przy warszawskiej al. Szucha. Taki pośpiech wydawał się jednak dość podejrzany, bo już wcześniej Nikel uzgodnił spotkanie z Witoldem Waszczykowskim na najbliższy czwartek.
– Nie traktujemy tego jako wezwania do MSZ, tylko jako przyjazne zaproszenie na rozmowę, bo nie otrzymaliśmy formalnej noty od polskich władz – mówią jednak niemieckie źródła dyplomatyczne.
Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Treści, którym możesz zaufać.
Kontrowersyjne zachowania, awans do elitarnej jednostki policji, a w finale wpadka z mefedronem i zwolnienie – u...
Zamiast zakazu nocnej sprzedaży alkoholu w Warszawie zapowiedziano po powtórnych konsultacjach pilotaż w dwóch d...
Wiceprezydent Warszawy Jacek Wiśnicki, reprezentujący w zarządzie miasta Polskę 2050, podał się do dymisji. Swoj...
W cieniu dyskusji o nocnej prohibicji pozostaje temat sprzedaży alkoholu nieletnim. Niepokojące statystyki z aud...
Szymon Hołownia odda jednak fotel marszałka Sejmu Włodzimierzowi Czarzastemu. To wcale nie było pewne, bo nie ud...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas