- Przykro mi, że w Telewizji Publicznej, po zmianie politycznej, na którą ja harowałem przez wiele lat tego rodzaju zarzuty mnie spotykają, nie wiem, jak mam to rozumieć, to jest jakiś koszmar, dom wariatów. Państwo żeście oszaleli z tymi programami dotyczącymi organizacji pozarządowych, z tymi grafami łączącymi jakieś organizacje, pokazywaniem zdjęć przestępców - w ten sposób wicepremier Gliński odpowiedział na pytanie o to czy fundacja, z którą związana jest jego żona, otrzymała 50 tys. zł od kierowanego przez Glińskiego ministerstwa kultury.

- W państwa stacji, w Telewizji Publicznej, od jakiegoś czasu próbuje się zupełnie niepotrzebnie prowadzić krucjatę przeciwko sektorowi pozarządowemu - mówił wcześniej Gliński nawiązując do materiału "Wiadomości", którego bohaterami byli Róża Rzeplińska i Zofia Komorowska. Wcześniej Gliński przeprosił córkę prezesa TK i córkę byłego prezydenta za ten materiał.

Czy wiceszef publicystyki TVP Info skomentuje wywiad Piotra Glińskiego? - spytał po programie na Twitterze poseł Nowoczesnej Adam Szłapka kierując to pytanie do Samuela Pereiry.

Ten w swoim tweecie odpowiedział, że jest to przejaw "pluralizmu, którego wcześniej nie było w TVP Info".


 

Zaproś wicepremiera do rządowej telewizji. Nazwij to pluralizmem - skomentował poseł Szłapka.

Autopromocja
ORZEŁ INNOWACJI

Zgłoś swój projekt w konkursie dla startupów i innowacyjnych firm

WEŹ UDZIAŁ