- W zasadzie nie ma się czym chwalić, ale lepiej żebyście dowiedzieli się ode mnie. Przekroczyłem prędkość. Tymczasowo straciłem prawo jazdy – napisał na Facebooku Adam Pawlicki, burmistrz Jarocina.

W swoim wpisie dodał, że trzeba na drodze pamiętać, by zawsze być czujnym i w odpowiednim momencie zdjąć nogę z gazu.

- Ja już będę pamiętał, ale póki co przez najbliższe trzy miesiące mogę być tylko pasażerem – zakończył swój wpis.

Radiu Poznań burmistrz przekazał, że „nie zwrócił uwagi, że jest w terenie zabudowanym, a stały tam trzy domy daleko w polu.

- Policjanci mieli rację, gdyż znaki jasno informowały, że to jest teren zabudowany. Nic więcej nie mam do dodania, jak to, że to jest moja nieuwaga i pomyłka – dodał burmistrz Pawlicki dla lokalnej rozgłośni.

Policja podała, że burmistrz dopuścił się wykroczenia drogowego w miejscowości Jaroszewice Rychwalskie. W terenie zabudowanym osiągnął prędkość 107 km/h zamiast dopuszczalnych 50 km na godzinę. Dlatego funkcjonariusze z konińskiej drogówki zatrzymali prawo jazdy na trzy miesiące. A dodatkowo został ukarany mandatem.

Inspektor Andrzej Borowiak, rzecznik wielopolskiej policji, przyznaje, że osoby publiczne rzadko się przyznają, że straciły prawo jazdy. – To wstydliwa sprawa – dodaje policjant.

Wpis burmistrza wywołał serię komentarzy na jego profilu. - Szybko zleci i taka wymuszona przerwa trochę pokory dodaje i większego poszanowania do przywileju jakim jest prawo jazdy – napisał jeden z internautów.

Inny dodał: - Nie wszyscy umieją przyznać się do błędu. Szacunek za to dla Pana. Każdy popełnia błędy.

Autopromocja
Wyjątkowa okazja

Roczny dostęp do treści rp.pl za pół ceny

KUP TERAZ