Prezes TVP Jacek Kurski poinformował, że Rachoń powrócił do prowadzenia programów "w mniejszym zakresie".

- Każdy musi mieć drugą szansę, nawet jeśli popełnił błędy - podkreślił Kurski.

Rachoń 9 lutego poprowadził program publicystyczny "Woronicza 17" w TVP Info. Program, który dotychczas prowadził co tydzień, będzie teraz prowadzić na zmiany z Krzysztofem Ziemcem.

Rachoń będzie też prowadził mniejszą niż dotychczas liczbę programów publicystycznych "Minęła 20".

Dziennikarz będzie również prowadził program poranny "Minęła 8".

Rachoń w przeszłości był związany z PiS (prowadził m.in. kampanię Anny Fotygi w wyborach do PE). Od lipca 2008 do stycznia 2012 r. był rzecznikiem prasowym PiS w Sopocie. Po wystąpieniu z PiS zaczął publikować w "Gazecie Polskiej Codziennie", "Gazecie Polskiej" i na portalu niezalezna.pl. Od 2013 roku związany był z TV Republika, a od 2016 - z TVP.