Do Sądu Najwyższego wpłynęła kasacja ministra sprawiedliwości, prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry w sprawie odmowy ekstradycji Romana Polańskiego do USA. Oczekuje na wyznaczenie terminu. Czytaj więcej

- Zawsze stoję po stronie ofiary. Kiedy mamy do czynienia ze sprawcą zdemoralizowanym, który dopuszcza się zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem, czy gwałtu ze szczególnym okrucieństwem to ja uważam, że kara powinna być przede wszystkim sprawiedliwa. I musi chronić społeczeństwo przed tak groźnymi przestępcami - mówił Ziobro w Polsat News.

Minister sprawiedliwości zapowiedział, że przedstawi jutro zmiany dotyczące zaostrzenia kar za gwałty i zabójstwa.

- Zawsze mówiłem, że nie może być taryfy ulgowej wobec sprawców czynów pedofilskich. Po drugie - wszyscy wobec prawa są równi. Jeśli mamy do czynienia ze zwykłym Kowalskim, to tutaj machina wymiaru sprawiedliwości działa z całą brutalnością aż zanadto. I nie mam żadnych wątpliwości, że gdyby to dotyczyło takiego człowieka, to doszłoby do ekstradycji i zostałby surowo ukarany - mówił Ziobro.

Minister dodał, że nie można Polańskiego nagradzać za ukrywanie się. - Jeśli sąd w Stanach stwierdzi, że on jest niewinny to uszanujemy ten wyrok, ale dajmy szansę sądowi - powiedział.

Więcej: Polsat News