Spot promujący kampanię "Dbaj o siebie. Badaj się!" pojawił się dziś w TVP Opole. Kampania społeczna ma na celu nakłonienie kobiet do przeprowadzenia badań mammograficznych. 

W nagraniu pojawili się mężczyźni z Opola, którzy zachęcają do zrobienia badań. Widzowie skrytykowali seksistowski charakter ich wypowiedzi. "Ich widok zawsze poprawia mi humor", "wiesz, że lubię patrzeć, gdy podskakują jak biegniesz" - mówią dwaj mężczyźni. "W razie czego mogę pomóc" - mówi kolejny. 

"Wersja szowinistyczna, seksistowska, w stylu wuja weselnego, który lubi jak one tańczą dla niego. Żenada", "Mózg mi zwymiotował. To najbardziej prostacka i niesmaczna kampania jaką widziałam w ostatnich latach" - komentowali internauci.

Materiał miał być promowany w internecie i na kanał TVP, jednak jeszcze dziś został usunięty. Mateusz Magdziarz z opolskiego oddziału TVP przeprosił w rozmowie z Newsweekiem za opublikowany materiał. - Autorzy spotu przepraszają za jego pierwotną konwencję, która mogła naruszać uczucia i poczucie podmiotowości płci pięknej. Pragniemy zaznaczyć, że naszym celem i przyświecającą ideą była i pozostaje wyłącznie walka z nowotworem piersi poprzez zachęcanie do badań profilaktycznych - powiedział dyrektor TVP w Opolu.

Telewizja Polska zamieściła nowy materiał, z którego usunięto kontrowersyjne wypowiedzi.