Adiutant Wałerija Zalużnego zginął otwierając urodzinowy prezent

Naczelny dowódca Sił Zbrojnych Ukrainy Wałerij Załużny potwierdził śmierć swojego adiutanta, majora Hennadija Czastiakowa. Oficer zginął w dniu urodzin, rozpakowując prezent.

Publikacja: 06.11.2023 23:10

Prezent, jaki otrzymał Hennadij Czastiakow

Prezent, jaki otrzymał Hennadij Czastiakow

Foto: Telegram/Mash

Czytaj więcej

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 621

We wsi Czajki w obwodzie kijowskim w wyniku eksplozji granatu zginął Hennadij Czastiakow, adiutant naczelnego dowódcy Sił Zbrojnych Ukrainy Walerego Załużnego. Poinformowała o tym Ukraińska Prawda, powołując się na źródła w organach ścigania.

"Dzisiaj w tragicznych okolicznościach, w swoje urodziny,  zmarł mój adiutant i bliski przyjaciel, major Hennadij Czastiakow. W jednym z prezentów wybuchł nieznany ładunek wybuchowy. Hennadij pozostawił żonę i czworo dzieci. Moje najszczersze kondolencje dla rodziny... Przyczyny i okoliczności zostaną ustalone w trakcie dochodzenia" - napisał Załużnyj na swoim kanale w Telegramie.

39-letni Czastiakow otrzymał na urodziny ostre granaty, z których jeden eksplodował.

Z kolei żona Chastyakova powiedziała, że ​​jej mąż przyniósł do domu torbę z prezentami, w której znajdowała się butelka alkoholu i szklanki w kształcie granatów. Po otwarciu opakowania nastąpiła eksplozja.

Źródło agencji UNIAN w ukraińskich organach ścigania poinformowało, że asystent Załużnego zginął w wyniku nieostrożnego obchodzenia się z granatem.

Ukraiński dziennikarz Andriej Caplienko, powołując się na źródło w organach ścigania, także twierdzi, że przyczyną eksplozji było nieostrożne obchodzenie się z bronią. Według niego Czastiakow miał wyjąć jeden z granatów i zaczął pokazywać, jak się nim posługiwać.

Przy otwieraniu prezentu obecnych  było dwoje z czworga dzieci oficera. W eksplozji został ranny 13-letni syn Czastiakowa, Gleb, który odniósł szarpane rany twarzy. Córka nie odniosła obrażeń.

Konflikty zbrojne
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 815
Konflikty zbrojne
Jak duże jest rosyjskie zagrożenie? Niemieccy politycy przestrzegają, obywatele się nie boją
Konflikty zbrojne
Ukraina upamiętnia ofiary ludobójstwa na Tatarach krymskich
Konflikty zbrojne
Rosjanie po raz pierwszy skutecznie uderzyli w Starlinki. Ukraińska brygada "oślepiona"
Konflikty zbrojne
Ukraina prosi USA o pomoc w namierzaniu celów w Rosji. Chce uderzyć własną bronią