Reklama
Rozwiń
Reklama

Do Bachmutu mają dotrzeć ukraińskie posiłki

Rzecznik Wschodniego Dowództwa Operacyjnego Serhij Czerewaty powiedział, że wycofanie sił ukraińskich z Bachmutu "jest na stole", ale wkrótce mają je wesprzeć wyposażone w nowy sprzęt posiłki.

Publikacja: 03.03.2023 00:02

Bachmut, 27 lutego 2023

Bachmut, 27 lutego 2023

Foto: AFP

amk

Czerewaty powiedział, że „jeśli trzeba podjąć akcję taktyczną, to zostanie ona podjęta”, ale „dopóki dowództwo widzi, że utrzymanie określonej pozycji ma sens, wojsko będzie o nią walczyć” , poinformowały ukraińskie media .

Rzecznik przekazał, że kwestia wycofania sił ukraińskich z Bachmutu, gdzie od miesięcy toczą się walki, obecnie coraz cięższe, jest brane pod uwagę, ale wkrótce pod Bachmut mają przybyć posiłki. Wiceminister obrony Hanna Maliar poinformowała, że wojsko zarządziło wysłanie dodatkowych żołnierzy.

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Konflikty zbrojne
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1361
Konflikty zbrojne
Ministerstwo Obrony Chin grozi Japonii „miażdżącą porażką”
Konflikty zbrojne
Kijów celem zmasowanego ataku powietrznego Rosji. Wielu rannych
Konflikty zbrojne
„Południowa włócznia”. USA rozpoczynają operację wojskową na swojej półkuli
Materiał Promocyjny
Manager w erze AI – strategia, narzędzia, kompetencje AI
Konflikty zbrojne
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1357
Materiał Promocyjny
eSIM w podróży: łatwy dostęp do internetu za granicą, bez opłat roamingowych
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama