Reklama
Rozwiń
Reklama

Brytyjski wywiad: Rosjanie uciekli i porzucili 30 pojazdów opancerzonych

Trwają walki o Bachmut i Wuhłedar, wojska rosyjskie posunęły się do przodu, ale poniosły ciężkie straty, ponieważ dowództwo wysłało do ataku niedoświadczonych żołnierzy - podaje brytyjski wywiad.

Publikacja: 10.02.2023 09:44

Ukraiński transporter opancerzony na polu w rejonie Bachmutu

Ukraiński transporter opancerzony na polu w rejonie Bachmutu

Foto: YASUYOSHI CHIBA / AFP

zew

Ministerstwo obrony Wielkiej Brytanii w najnowszej aktualizacji wywiadowczej podało, że w ciągu ostatnich dni, od wtorku 7 lutego, wojska rosyjskie prawdopodobnie osiągnęły taktyczne korzyści "w dwóch kluczowych sektorach".

Według tego źródła, na północnych obrzeżach miasta Bachmut (obwód doniecki) siły Grupy Wagnera przesunęły się o 2-3 km na zachód, zdobywając kontrolę nad terenami wiejskimi w pobliżu głównej drogi prowadzącej do miasta.

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Konflikty zbrojne
Chiński lotniskowiec Fujian wszedł do służby. Te trzy elementy na pokładzie były „szczególnie widoczne”
Materiał Promocyjny
Czy polskie banki zbudują wspólne AI? Eksperci widzą potencjał, ale też bariery
Konflikty zbrojne
Niemiecki generał Alexander Sollfrank: Rosja w każdej chwili może rozpocząć ograniczony atak na NATO
Konflikty zbrojne
Kolejny atak armii USA na łódź na Morzu Karaibskim. Bombowce USA w pobliżu Wenezueli
Konflikty zbrojne
Nuklearny pojedynek. Donald Trump czy Władimir Putin - kto mrugnie pierwszy?
Materiał Promocyjny
Urząd Patentowy teraz bardziej internetowy
Konflikty zbrojne
Marek Świerczek: W Polsce postrzegamy Rosjan jako nieudolnych barbarzyńców. Tak nie jest
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama