Czytaj więcej

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 225

"Sytuacja jest alarmująca (...) Wytrwajmy" - napisał Mirosznik na swoim kanale w serwisie Telegram.

Mirosznik zapewnia, że cały rejon kremiński znajduje się pod kontrolą sił rosyjskich. "Wrogie zgrupowania są skupione w rejonach siewierskim i torśkim. Według wstępnych szacunków jest tam do 10 tysięcy nazistów" - napisał ambasador separatystycznej republiki na Telegramie.

Jak czytamy we wpisie Mirosznika w rejonach siewierskim i torśkim "jest sprzęt, jednostki najemników (tak Rosjanie określają cudzoziemców biorących udział w obronie Ukrainy - red.) i zestawy rakietowe".

Jest trudno oszacować siły wroga. Są dane o przegrupowaniu, ruchach ciężkiego sprzętu

Rodion Mirosznik, ambasador separatystycznej Ługańskiej Republiki Ludowej w Moskwie

"Po naszej stronie trwa wznoszenie fortyfikacji i tworzenie linii obrony" - podkreślił ambasador separatystycznej republiki w Moskwie. Mirosznik pisze też, że od trzech dni prowadzony jest ostrzał artyleryjski pozycji ukraińskiej armii.

"Główne instytucje socjalne zostały ewakuowane" - dodał.

Mirosznik napisał też o ewakuacji instytucji socjalnych i medycznych ze Swatowa. "Lokalne władze pracują w zredukowanym kształcie, w związku z ewakuacją. Nie ma paniki" - zapewnił.

"Żołnierze są na pozycjach. Wytyczamy linie obrony. Jest trudno oszacować siły wroga. Są dane o przegrupowaniu, ruchach ciężkiego sprzętu" - dodał.