Reklama
Rozwiń
Reklama

Haidai: Rosjanie wywożą sieroty z obwodu ługańskiego

"Łyman - pod kontrolą Sił Zbrojnych Ukrainy, ok. 60 Rosjan zginęło w bazie w miejscowości Zołote, okupanci nadal wywożą dzieci z obwodu ługańskiego" - pisze gubernator obwodu ługańskiego, Serhij Haidai, w swoim najnowszym raporcie na temat sytuacji na wschodnim froncie na Ukrainie.

Publikacja: 02.10.2022 09:10

Moskwa

Moskwa

Foto: AFP

arb

Czytaj więcej

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 221

Z wpisu Haidaia wynika, że 76 sierot zostało zabranych z obwodu ługańskiego do ośrodków dla nieletnich w obwodzie moskiewskim.

Ponadto - jak czytamy - 104 dzieci znajdujące się pod opieką instytucji społecznych tzw. Ługańskiej Republiki Ludowej (separatystycznej republiki znajdującej się w Donbasie - red.), jest przygotowywanych do wywiezienia na teren Federacji Rosyjskiej.

Czytaj więcej

Sekretarz obrony USA o zdobyciu Łymania przez Ukraińców: Rosja ma problem

"To pozwala okupantom zmniejszyć lukę pokoleniową, zwłaszcza w męskiej populacji. Luka ta rośnie codziennie w związku ze stratami armii" - pisze Haidai.

Reklama
Reklama

"Rosjanie nie dbają co się stanie w tej kwestii w tzw. ŁRL - rozumieją, że są tymczasowo w obwodzie ługańskim" - dodaje.

60

Tylu żołnierzy mieli stracić Rosjanie w ukraińskim ataku na bazę w rejonie miejscowości Zołote

Następnie Haidai pisze, że w sobotę ukraińskie siły powietrzno-desantowe wraz z żołnierzami Gwardii Narodowej Ukrainy przejęły kontrolę nad miastem Łyman w obwodzie donieckim. 

"Wyzwolenie tego miasta w obwodzie donieckim jest kluczowe dla dalszego wyzwalania obwodu ługańskiego" - dodaje Haidai.

Gubernator obwodu ługańskiego pisze też, że sytuacja nie wygląda lepiej na tyłach wroga.

We wpisie czytamy, że w ataku ukraińskiej armii na "wrogi obiekt w rejonie miejscowości Zołote, Rosjanie stracili ok. 60 żołnierzy, zabitych i rannych, a także cztery jednostki sprzętu wojskowego".

Reklama
Reklama
Konflikty zbrojne
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1400
Konflikty zbrojne
Nowy plan zakończenia wojny na Ukrainie. Wołodymyr Zełenski odkrył karty
Konflikty zbrojne
„Wyglądał na spanikowanego”. Poważne oskarżenia byłego rzecznika wobec Beniamina Netanjahu
Konflikty zbrojne
„Państwo Islamskie" nie daje o sobie zapomnieć
Konflikty zbrojne
Kto tropi rosyjskich generałów? Kolejny zamach w Moskwie
Materiał Promocyjny
W kierunku zrównoważonej przyszłości – konkretne działania
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama