Czytaj więcej

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 221

Z wpisu Haidaia wynika, że 76 sierot zostało zabranych z obwodu ługańskiego do ośrodków dla nieletnich w obwodzie moskiewskim.

Ponadto - jak czytamy - 104 dzieci znajdujące się pod opieką instytucji społecznych tzw. Ługańskiej Republiki Ludowej (separatystycznej republiki znajdującej się w Donbasie - red.), jest przygotowywanych do wywiezienia na teren Federacji Rosyjskiej.

Czytaj więcej

Sekretarz obrony USA o zdobyciu Łymania przez Ukraińców: Rosja ma problem

"To pozwala okupantom zmniejszyć lukę pokoleniową, zwłaszcza w męskiej populacji. Luka ta rośnie codziennie w związku ze stratami armii" - pisze Haidai.

"Rosjanie nie dbają co się stanie w tej kwestii w tzw. ŁRL - rozumieją, że są tymczasowo w obwodzie ługańskim" - dodaje.

60

Tylu żołnierzy mieli stracić Rosjanie w ukraińskim ataku na bazę w rejonie miejscowości Zołote

Następnie Haidai pisze, że w sobotę ukraińskie siły powietrzno-desantowe wraz z żołnierzami Gwardii Narodowej Ukrainy przejęły kontrolę nad miastem Łyman w obwodzie donieckim. 

"Wyzwolenie tego miasta w obwodzie donieckim jest kluczowe dla dalszego wyzwalania obwodu ługańskiego" - dodaje Haidai.

Gubernator obwodu ługańskiego pisze też, że sytuacja nie wygląda lepiej na tyłach wroga.

We wpisie czytamy, że w ataku ukraińskiej armii na "wrogi obiekt w rejonie miejscowości Zołote, Rosjanie stracili ok. 60 żołnierzy, zabitych i rannych, a także cztery jednostki sprzętu wojskowego".