Czytaj więcej

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 168

24 lutego Rosja dokonała pełnowymiarowej inwazji na Ukrainę, atakując terytorium suwerennej i niepodległej Ukrainy z trzech stron, w tym z terytorium Białorusi. NATO nie jest zaangażowane w konflikt, choć poszczególne kraje NATO udzielają Ukrainie pomocy wojskowej, na prośbę władz w Kijowie.

Tymczasem Kirjenko, cytowany przez Interfax stwierdził, że "oni (władze Ukrainy - red.) oddali swój kraj, swoje terytorium i, co najgorsze, swoich obywateli, by można było ich użyć".

- Zapewnili terytorium Ukrainy i obywateli Ukrainy, aby doprowadzić do fundamentalnej konfrontacji pomiędzy Zachodem i Rosją. na ich terytorium, ich rękoma - ocenił współpracownik prezydenta Rosji, Władimira Putina.

NATO będzie szczęśliwe mogąc walczyć, czego nie waha się mówić, z Federacją Rosyjską do ostatniego Ukraińca

Siergiej Kirijenko, zastępca szefa administracji prezydenta Federacji Rosyjskiej

- Oczywiście NATO będzie szczęśliwe mogąc walczyć, czego nie waha się mówić, z Federacją Rosyjską do ostatniego Ukraińca - powiedział Kirijenko.

Pierwszy zastępca szefa administracji prezydenta Federacji Rosyjskiej przekonywał, że przeciw Rosji toczy się "gorąca operacja wojskowa". 

- Rozumiemy bardzo dobrze, że na terytorium Ukrainy nie walczymy z Ukrainą, nie walczymy z Ukraińcami - całe NATO jest na wojnie z Rosją, po prostu na terytorium Ukrainy i rękoma Ukraińców - stwierdził.

- Dziś świat zmienia się na naszych oczach. Żyjemy w erze fundamentalnej zmiany - podkreślił w wystąpieniu skierowanym do młodych rosyjskich politologów.