Według powiązanej z Iranem agencji UNews Izrael wystrzelił cztery rakiety w kierunku celu w Syrii. Nie ma informacji o ofiarach.

Prowincja Al-Kunajtira była ostatnio celem rakietowego ataku Izraela w sierpniu, gdy arabska telewizja Al-Mayadeen informowała o rakietowym ataku Izraela. Dziennik "Al-Araby Al-Jadeed" informował wówczas, że Izrael zaatakował posterunek obserwacyjny Hezbollahu i obiekt należący do syryjskiej armii.

Krótko po ataku nad rejonem zrzucono ulotki, przestrzegające mieszkańców Syrii przed współpracą z Hezbollahem - informowały arabskie media.

Czytaj więcej

Syryjskie media informują o ataku rakietowym Izraela

Ostatni atak powietrzny na Syrię, jaki miał przeprowadzić Izrael, miał miejsce pod koniec kwietnia, gdy izraelskie lotnictwo miało zaatakować cele wokół Damaszku.

W kwietniu syryjskie media informowały też o ataku powietrznym na konwój irańskiego Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej - w ataku tym miał zginąć jeden z irańskich oficerów. Nie jest do końca jasne czy ataku dokonał Izrael czy międzynarodowa koalicja pod wodzą USA.

Prowincja Al-Kunajtira była ostatnio celem rakietowego ataku Izraela w sierpniu

"Jerusalem Post" przypomina, że sekretarz generalny Hezbollahu, Hassan Nasrallah, ostrzegał we wtorek, że organizacja jest w stanie podwyższonej gotowości, po tym jak w Izraelu przeprowadzono ćwiczenia pod kryptonimem "Rydwany ognia" - największe ćwiczenia izraelskiej armii od dziesięcioleci. Nasrallah podkreślił, że według jego informacji Izrael nie chce atakować Libanu, ale dodał, że "nie ufa izraelskim wrogom".

Krótko po przemówieniu Nasrallaha Hezbollah opublikował nagranie, w którym ostrzegał, że "każdy błąd, każda głupota, każde agresywne działanie, małe lub duże, które izraelski wróg podejmie, spotka się z szybką i bezpośrednią odpowiedzią". Na nagraniu widać było różne typu pocisków.

Autopromocja
ORZEŁ INNOWACJI

Zgłoś swój projekt w konkursie dla startupów i innowacyjnych firm

WEŹ UDZIAŁ