"Rano 25 kwietnia rosyjskie siły okupacyjne wystrzeliły rakiety na obiekty infrastruktury transportowej w pobliżu miejscowości Żmerynka i Koziatyn w obwodzie winnickim" - czytamy w oświadczeniu. Prokuratura obwodu winnickiego przekazała, że na miejscu pracują śledczy, prokuratorzy i inne służby resortowe. "W wyniku ostrzału wroga zginęło 5 osób, a 18 zostało rannych" - podano.

Wcześniej o tym, że wojska rosyjskie przeprowadziły ostrzał rakietowy Żmerynki i Koziatynia informował szef władz obwodu winnickiego Serhij Borzow. "Wróg próbuje uderzać w infrastrukturę krytyczną. Są zabici i ranni" - pisał w mediach społecznościowych.

Czytaj więcej

Zełenski do Ukraińców: Neutralizujcie kolaborantów, nie współpracujcie z okupantem

Ukrinform podaje, że ukraińscy śledczy z obwodu winnickiego wszczęli postępowanie karne w związku z ostrzałem, który doprowadził do śmierci ludzi. Sprawą zajmuje się Prokuratura Okręgowa w Winnicy.

Wojna na Ukrainie trwa od dwóch miesięcy. Wojska rosyjskie rozpoczęły inwazję 24 lutego od północy, z południa i ze wschodu. W związku z agresją na Ukrainę szereg państw i organizacji międzynarodowych nałożyło sankcje na Rosję, jej władze, rosyjskich oligarchów oraz rosyjskie przedsiębiorstwa.