Reklama

Zełenski: Zachód obawia się trzeciej wojny światowej? Rosja już mogła ją rozpocząć

Po swoim porannym przemówieniu w Kongresie USA prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski powiedział w wywiadzie, że Rosja mogła już rozpocząć trzecią wojnę światową.

Publikacja: 16.03.2022 21:37

Wołodymyr Zełenski

Wołodymyr Zełenski

Foto: AFP

- Choć wynik inwazji Władimira Putina na Ukrainę nie jest jeszcze przesądzony, jest całkiem możliwe, że Rosja rozpoczęła już drogę do globalnej wojny na pełną skalę powiedział prezydent Zełenski w wywiadzie dla NBC Nightly News, zapytany o to, czy rozumie obawy Zachodu dotyczące wprowadzenia strefy zakazu lotów.

- Nikt nie wie, czy wojna już się nie zaczęła. A jaka jest możliwość wybuchu tej wojny, jeśli Ukraina upadnie? Bardzo trudno powiedzieć - stwierdził Zełenski.

Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.

Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Treści, którym możesz zaufać.

Reklama
Konflikty zbrojne
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1333
Materiał Promocyjny
Bank Pekao uczy cyberodporności
Konflikty zbrojne
Przejście graniczne w Rafah zamknięte. Hamas nie przestrzega warunków porozumienia?
Konflikty zbrojne
Budować tunel łączący USA z Rosją czy przekazać Ukrainie Tomahawki? Donald Trump zadecyduje w najbliższych tygodniach
Konflikty zbrojne
Przedstawiciel Hamasu: zamierzamy utrzymać kontrolę nad bezpieczeństwem w Strefie Gazy
Materiał Promocyjny
Stacje ładowania dla ciężarówek pilnie potrzebne
Konflikty zbrojne
Armia USA przeprowadziła kolejny atak w rejonie Karaibów. Różnił się od poprzednich
Materiał Promocyjny
Transformacja energetyczna: Były pytania, czas na odpowiedzi
Reklama
Reklama